| anydaanele a întrebat:

Prietena mea crede ca este insarcinata dar acum 2 saptamani a fost internata in spital si i s-au facut analize de sange si de urina este posibil sa nu iasa sarcina la analizele alea.
PS:in spital a fost pentru o raceala, nu pentru sarcina.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In spital nu se cere analiza pentru depistarea unei sarcini( in mod uzual), decat daca pacienta afirma ca ar putea fi insarcinata. Asa ca, nu cred ca prietenei tale i s-a facut acea analiza.Sa faca un test de sarcina.

| mona a răspuns:

Daca era insarcinata se vedea in analizele de sange

| Pitzipoanca a răspuns:

Depinde daca a cerut si asta sau nu.
Dar...serios acum. Nu aveti 5 -10 lei pentru un rahat de test de sarcina?