| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea de 3 saptamani se simte "ciudat" asa zice ea. Eu am banuit ca ar putea fii insarcinata dar nu am zis nimic si am trimis-o sa isi faca analizele(proba de sange). A fost a facut analizele si totul este perfect. Intrebarea mea este: Daca ar fi insarcinata ar fi trebuit sa isi dea seama medicul din proba de sange, desi ea nu a specificat acest lucru ci doar a facut niste analize banale. Am dreptate? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Sincer,era mai usor sa faca un test de sarcina,nu crezi?

Depinde de analize, de ce tip a facut. Daca a facut sa vada cum sta cu sarurile si mineralele din sange, logic ca nu o sa-i arate daca e sau nu.Ca sa vada daca e sau nu insarcinata trebuie sa faca niste analize specifice, care sa arate daca este prezent sau nu hormonul sarcinii in sange, respectiv urina.In rest, nu, medicul nu isi poate da seama daca e sau nu insarcinata.
Dar menstruatia nu i-a venit? Sau nu ar trebui sa-i vina?

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Pai,ea ar trebui sa-si dea seama daca este sau menstruatia,in functie de data la care a venit,in functie de simptome, etc.
Un test de sarcina ar fi totusi mai indicat, ca sa va linistiti amandoi.happy

| ShakeIt a răspuns:

Da. In analize se vede totul happy.

| 4ever_5725 a răspuns:

Pai asa e ca in unele sarcini poate sa aiba menstruatie. daca face un test e mai sigura decat sa askulti sfaturile altora//

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Menstruatia i-a venit pe 5 februarie dar din cate am citit poate sa vina si daca este insarcinata. Ea nu banuieste nimic de aia nu a facut niciun test, doar eu am asa o teama sa nu cumva sa fie, dar dupa ce i-a venit menstruatia pe 5 m-am mai linistitm problema este ca inca se simte "ciudat".