| XNX21 a întrebat:

Buna, prietena mea este virgină. Si inca nu am dezvirginat-o.
Dar aseara i-am băgat putin penisul, nu i-am băgat penisul adânc sa o dezvirginez.
I-am băgat-o doar putin, credeti ca sunt sanse sa ramana însărcinată?
Multumesc de intelegere.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare ca nu ai auzit de "picaturile placerii" sau lichidul preejaculator, care poate contine destui omuleti cat pentru o armata.
Riscul exista, chiar daca e 2-3-5%.
Ce jocuri aiurea sunt astea?! Trebuia sa faceti Petting si gata!
https://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| corbulalbrosu a răspuns:

Procesul de dezvirginare atat al fetelor cat si al baietilor se produce in momentul in care se realizeaza contactul dintre cele 2 organe genitale, chiar si daca penisul este introdus foarte foarte putin in vagin, sau chiar deloc. In concluzie aseara in urma penetrarii chiar si doar partiale a vaginului, a disparut starea de virginitate atat a prietenei tale cat si virginitatea ta. Producerea unei sarcini nedorite se poate intampla numai/doar daca in acest moment prietena ta este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual actual si de asemenea numai/doar daca aseara in timpul incercarii de dezvirginare amintit ai scapat chiar si din greseala sau involuntar o cantitate chiar si extrem de mica de sperma in vagin. Tu esti singurul care stie in mod precis daca ce si cum s-a intamplat. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ba ai dezvirginat-o dacă a intrat veverița în scorbură, fie doar și cu năsucul.
Dacă ai și ejaculat acolo și ea e în perioada de fertilitate maximă... da, ai șanse să fii tată peste 9 luni.

| XNX21 explică (pentru mihai69):

Salut. Ciclul i-a fost deja. Noi am facut dupa ciclu. Cum adică perioada de fertilitate?
Sa vedem daca ai vine ciclul luna viitoare

| mihai69 a răspuns (pentru XNX21):

„... daca ai vine ciclul..."
Eu nu AM cum să ÎI vină ei ciclul. =))
Perioada fertilă? Citește aici (are și poze): http://www.desprecopii.com/......-copil.htm

| Emilian65 a răspuns:

Indiferent cat de adanc ai penetrat-o, nu mai este virgina. Poate sa fi ramas gravida daca tu ai ejaculat in ea si ea era in perioada fertila

| HazelEyes77 a răspuns:

Odata ce ati avut contact sexual cu penetrare indiferent cat de superficiala ar fi fost fata se considera ca nu mai e virgina. Cat despre sarcina tu stii mai bine daca sunt motive de ingrijorare sau nu. Daca nu a existat ejaculare atunci nu prea are cum sa fii ramas gravida.