| ElenaCatalina1994 a întrebat:

Prietena mea, parintii mei si fratele meu imi zic mereu ca iubitul meu e un " taran ".

Fiecare zice :

Mama: " Profita de tine si vrea doar sa fac sex cu tine "

Tata : " E needucat si taran "

Prietena mea : " L-am vazut ca se da la alte fete "

Fratele meu : " E homosexoal " ( a zis mai urat si are 13 ani )

Ce sa fac fiecare zice cate ceva?

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

BunahappyDestul de dificila situatia daca spui ca nimeni nu este de acord cu aceasta relatie, dar daca tu ti la el si el la tine nu vad de ce ae trebui sa opriti aceasta relatie doar pentru ca parintii si prietenii nu o acepta.Nu are rost sa terminati, fiindca vei regreta mai tarziu(iti spun din proprie exeperienta). Daca spui ca nu il acepta pe baiat incearca sa le demonstrezi ca este altfel decat il cred ei si poate intr-un final va fi mai bine si vor fi de acord cu relatia voastra.
Baftahappy

| mona a răspuns:

Important e ce crezi tu despre el

| BGI a răspuns:

Daca cineva iti spune ca esti beat, nu-l lua in seama; dar daca mai mult de doi (sau trei) iti spun acelasi lucru, atunci du-te si te culca.

Prin extrapolare, se poate aplica si in cazul tau.

| neutrino a răspuns:

De ce oare toti au o parere negativa? Deschide ochii bine, poate ca au dreptate.

| Demonull a răspuns:

Si parerea ta care e? iti dai seama. sunt atatea persoane si nu cred ca iti vor raul, poate chiar e asa cum il descriu apropiatii taitongue

| Cosmotel a răspuns:

La unii iubirea-i oarba..eu zic ca au dreptate si ar cam trebui sa te uiti mai bine la el. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Issabela26 a răspuns:

Stii vorba aia : cand 1 persoana iti zice ca esti beat nu o crezi, cand 2 persoane iti zic ca esti beat ai mici indoieli dar cand iti zic 3 persoane te duci si te pui sa dormi" deci gadestete bine si calcualeaza tot ce ti-au spus ai tai pentru ca sunt sigura ca nu iti vor rau. stiu e greu sa accepti parerea lor pentru ca tie ti se pare ok insa atunci cand iti va trece euforia si te vei lovi de crudul adevar ...stiu noi nu vedem ceea ce vad parintii pentru ca suntem prea euforici insa ai grija si gandeste-te la ceea ce ti-au zis ai tai :* succes

| ElenaCatalina1994 explică (pentru Issabela26):

Da. Dar fiecare a zis in feluri diferite ca nu il plac.

| JustMe12 a răspuns:

Exact asa am patit si eu, toti erau impotriva lui. Daca il iubesti nu ar trebui sa-ti pese ce zic ceilalti...important e sa va intelegeti voi. decat sa reunti la el si sa regreti dupa, doar pentru ca asa au vrut ai tai si prietena ta, mai bine te bucuri de relatie. Crede-ma, eu m-am despartit de el tot din cauza alor mei si a prietenilor pentru ca imi bagau in cap tot felul de lucruri despre el si apoi am regretat si inca regret. Atata timp cat tie nu iti pare nimic in neregula cu el nu ai de ce sa iti faci griji. Bafta!:*