| deepalex a întrebat:

Buna!
Prietena mea vrea sa facem dragoste dar ea nu stie ca eu n-am mai facut-o pana acum, iar ea este mai mare ca mine cu cativa ani.
Ce sfaturi imi puteti da pentru inceput..cum ar trebui sa procedez sa nu ma fac de rusine?
Ajutati-ma cu ceva sfaturi bune. Multumesc.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Inchide ochii si lasa-te pe mana ei!

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu esti virgin, iar ea nu, lasa-te pe mana ei si te invata ea meserie. Atentie! protejati-va.

| Felys a răspuns:

Sa nu uiti de protectie sub nici o forma, in rest te lasi purtat de dorinta, pasiune

| Alcyon a răspuns:

Sa ai incredere in tine si sa lasi emotiile acasa.

| awarepresent a răspuns:

Ar trebui sa fii tare pe pozitie si sa-i spui la modul "Tu ai experienta, invata-ma" happy.
Si te distrezi si e fun.
Daca e prietena ta si ti la ea, n-ai de ce sa-ti fie rusine.
Si daca nu e, atunci si mai mult ar trebui sa ti se rupa.
Ideea e sa-i dai (la inceput) initiativa, joaca un rol de naiv si prinzi tupeu pe parcurs.

| deepalex explică:

Am facut pana la urma.
Mi-a zis sa-i fac ce vreau apoi a inceput ea, e cam pretentioasa, iubareata, pupacioasa, de la un timp ma incalzisem prea tare si parca era plictisitor.
M-a intrebat daca am mai facut, iau eu sa nu pic de fraier i-am zis ca, da am mai facut...si tot imi zicea ca sunt emotionat, dar eu stateam destul de relaxat, ba chiar eram in transa, dar tot imi zicea sa ma relaxez.
Ma asteptam sa usture putin sau ceva, dar nimic. Parca nici nu s-a intamplat ceva.
Ce nu mi-a placut e ca nu a vrut sa o facem cu protectie, am incercat dar a zis ca nu mai facem daca nu vreau fara. Am accepta zicandu-mi ca are toate analizele la zi si e in regula.
Astept pareri, sfaturi.