| feisbuc a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Am o prietena de aproximativ 5 ani de zile. Anul trecut am fost despartiti pentru o perioada de vreo 10 luni, ea a rupt relatia, timp in care ea a fost cu altcineva, eu nu. Dupa un timp a inceput sa ma caute si a vrut sa ne impacam, am acceptat din cauza ca o iubesc enorm de mult. Toate bune si frumoase la inceput, dupa care am inceput sa ne certam din lucruri minore, tot ce fac eu e gresit sau nu e pe placul ei, lucruri care inainte nu erau o problema, nu mai vrea sa facem dragoste, sex, etc, tot felul de lucruri acum i se par plictisitoare, imi reproseaza orice. Situatia pentru mine a devenit extrem de serioasa si nasola si de aceea am nevoie de niste sfaturi, de ajutor la fel de serios pentru aceasta problema. Va rog sa ma ajutati, pentru ca nu vrea iar sa trec prin chinurile groaznice ale despartirii, mai ales ca tin la ea mai mult ca la mine. Eu am 22 de ani, ea 20. Astept sfaturi, ce e de facut?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca intr-o relatie sentimentele ar trebui sa vina de la ambii parteneri ceea ce in in cazul tau nu exista, faci cum vrei dar gandeste-te ca cu o astfel de fata nu prea ai viitor si te lasa cand e lumea mai draga

| December a răspuns:

Pai nu prea se intrevede un viitor bun pentru tine alaturi de ea. Daca ea a rupt relatia (motivele tu le sti) pentru altu mi se pare cam aiurea. Plus ca ea te-a cautat pe urma si acum e plictisita si nemultumita. Tot ce poti sa faci e sa discuti serios cu ea, s-o intrebi ce vrea de la relatia voastra, ce o nemultumeste. Nu de alta dar e aiurea sa stai asa. Daca ajungi sa te desparti nu e un capata de tara. Ai 22 de ani. Mai ai destul timp sa gasesti pe altcinevawinking. Mai sunt si alte fete de treaba. Va fi mai nasol pana iti revi, e normal, dar de obicei barbatii sunt mai practici si-si revin mai repede. Bafta.

| ctlaida a răspuns:

Trebuie sa o intelegi este totusi femeie.
ea se comporta asa tot din teama de a nu te pierde si daca are 20 de ani este inca in perioada aia a femei cand isi schimba comportamentu adica PUBERTATE fii mai calm rabdator si fa ce zice ea. si totul va fi bine!

| MaDyTeIuBeStE95 a răspuns:

Poi trebuie sa ii dovedesti k tu esti seful...j cand vezi k nu vrea sa faca DRAGOSTE,sex etc incearca sa-i arati k nu-ti pasa zii k te duci la altele sau cv de genu k ia daca s-a intors la tine are motiv.A vaz k tu erai bun k ea.Tia vaz slabiciunea k tu tii la ea j ai face tot pentru ea,u trebuie sa ii arati k nu esti prost scuza-ma de expresie,k mereu oameni buni sunt considerati prosti j trebuie sa te schimbi un pic j la comportament cum face ia fa j u,sa vada k nu esti cum te crede, asa am trecut j eu mai demult priin asta j am facut asa j m-am prefacut k nu-mi pasa d el chiar daca imi pasa j acum eu am piciorul in paragg sa vezi ce s-a schimbat baiatul, Si o sa vezi k daca o so tratezi k indiferenta o sa se schimbe j tu o sa pui piciorul in prag, sper ca ti-am fost un pic d ajutor, macar incearca la mine a functionat.happy

| cristy3991 a răspuns (pentru MaDyTeIuBeStE95):

Tcmai mi-am omorat cativa neuroni incercand sa iti descifrez scrisul. No offense!