| 7639781254 a întrebat:

Buna! Prietenei mele ii place foarte mult de un baiat de care am fost si eu indragostita. Acum nu mai simt nimic pentru el. Cand ea mi-a zis ca-i place de x, nu mi-a venit sa cred si as fi vrut s-o avertizez in privinta lui pentru ca e foarte cautat de fete si poate s-o lase oricand cu ochii in soare si chiar nu vreau sa sufere din cauza lui. Eu vorbesc din proprie experienta ca stiu cum e tipul. Ce credeti, ar trebui sa-i spun ca nu prea e bine sa-l placa sau s-o las ca sa nu creada ca sunt geloasa sau ceva? Eu chiar tin foarte mult la ea si ea la mine si n-as vrea ca un simplu sfat sa ne indeparteze. Multumesc anticipat. :*

Răspuns Câştigător
| AllyutSsa a răspuns:

Buna happy
Daca zici ca tie ti-a placut acel baiat inseamna ca stii ceva lucruri despre el si daca tu nu ai reusit...o poti ajuta pe ea sa fie fericita daca tot zici ca sunteti prietene bune happy
Si cred ca daca i-ai spune despre el lucruri negative, s-ar gandi ca tu esti geloasa, chiar daca nu ar spuneo deci mai bine o ajuti happy
Prietenia mai presus de toate! tine minte acest lucru si bafta happy

| 7639781254 explică (pentru AllyutSsa):

Intr-adevar si varianta asta e corecta, dar mi-e teama sa nu creada ca sunt geloasa pentru ca eu ma inteleg foarte bine cu baiatul ala, chiar daca nu mai simt nimic pentru el, iar daca as avertiza-o in privinta lui s-ar gandi ca-l vreau pentru mine si nu e deloc asa. sad

| AllyutSsa a răspuns (pentru 7639781254):

Pana la urma isi va da seama ca ii vrei binele daca te cunoaste cu adevarat. Sa nu iti faci probleme...adica nu cred ca ea ar renunta la prietenia voastra pentru o asa zisa "gelozie" care de fapt nu exista happy
Ceea ce vrei tu sa ii spui este un avertisment....sau un sfat, nimic mai mult happy

| 7639781254 explică (pentru AllyutSsa):

Ai dreptate. Merci ca intelegi. :*

5 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

E viata ei nu trebuie sa-i porti tu de grija sa nu fie ranita. nu e asta e altul. nu ai sa fii vesnic langa ea. in plus poate ea va fi fata care ii pune capac si il linisteste.

| 7639781254 explică (pentru SunnyDay88):

Exact la asta m-am gandit si eu. De-asta nici nu i-am spus nimic cand mi-a dezvaluit ca-l place, dar am zis sa ma mai consult si cu altii. Merci mult.