| Kat123456 a întrebat:

Am o prietena foarte buna care sufera mult din cauza unui baiat. Sa va povestesc. ea este impreuna cu un baiat "mihai" si in clasa cu cel mai bun prieten al baiatului "sorin". Ideea este ca la inceput "sorin" nu stia ca "mihai" ii impreuna cu ea si o placea. Dupa ce a aflat mereu s-a fastacit si parea foarte gelos cu toate astea o face sa sufere pentru ca se comporta urat si pur si simplu uneori cand colega lui de banca lipseste sta mereu cu prietena mea dar cand apare colega lui se poarta urat si parca incearca sa o indeparteze. Din pacate prietenei mele ii place si de "mihai" si de "sorin" si nu stie ce sa mai faca este foarte confuza. Eu i-am spus ca "sorin" stie ca nu are o sansa cu toate ca o place dar incearca sa o indeparteze ca sa nu afle "mihai" si sa nu mai fie prieteni ei doi. Si i-am mai spus ca "sorin incearca sa o faca geloasa cu colega lui ca sa vada daca prietenei mele ii pasa de el.
Voi ce sfaturi i-ati da prietenei mele sau ce ati face in locul ei. Va rog astept raspunsuri ea este chiar foarte trista are nevoie de parerile voastre. Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ea trebuie sa isi asculte inima.La cine tine? La cine tine mai mult? Poate ca ar fi bine sa-i lase pe amandoi ca sa nu le strice prietenia...nu trebuie sa fie egoista. Daca ti la cineva si ii faci rau fiind cu el atunci cel mai bine lucru e sa il lasi...cu alte cuvinte "Daca il iubesti il lasi sa plece." In curand cei doi or sa se certe, cine o sa fie de vina? Ea!

| Jelly_7813 a răspuns:

Spune-i sa stea intr-o seara sa stea sa se gandeasca foarte bbine sau sa isi asculte inima
sa se gandeasca de care baiat i place mai tare
spune-i prietenei tale multa bafta!

| Kat123456 explică:

De prostie de aia nu ai inteles nimic

| Kat123456 explică:

Clau 23 ai inteles prost nu am zis ca umbla cu doi am zis ca ii place de amandoi ii o foarte mare diferenta ea este impreuna cu mihai dar il place si pe sorin. Nu este cu aman2 ii place de aman2 din pacate

| Skittles19 a răspuns:

@clau23

Multumesc pentru jigniri ce pot sa spun. In caz ca nu stii prietena mea a pus intrebarea pentru ca eu am avut ceva probleme cu internetul. Deci te rog frumos nu mai jigni asa fara motiv.

Pa, pa!

| Lyiia_3516 a răspuns:

Sa isi asculte inimahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am inteles nimic straight face

| clau23_3331 a răspuns:

Merita asa ceva. ce sfat sa ii dam cand ea umbla cu 2? " Capul face capul trage! PA

| Denisa10_9542 a răspuns:

Sai paraseasca pe amandoi nici o fata nu merita sa fie trista din cauza unui mitocan si sunt multi baieti draguti in lume poate sa aleaga pe oricine!