| anonim_4396 a întrebat:

prieteni de pe TPU, va rog as vrea sa ma ajutati putin, sa aflu cat mai multe raspunsuri, si ce ati face voi daca ati fi in locul meu, acum ceva timp am cunoscut un baiat pe facebook, am vorbit si am vorbit pana i-am cerut id-ul, dupa ce i-am cerut id-ul am vorbit pana intr-o seara cand el mi-a propus sa fim ca fratii, eu desigur am acceptat si nu credeam ca se va intampla ce urmeaza, am vorbit si ne aveam din ce in ce mai bine, ne spuneam ca ne iubim reciproc dar ca fratii, ma tot uitam la poze cu el, si el cu mine, pana cand ne-am spus ca ne iubim cu adevarat si ca suntem ceva mai mult de cat frati, si asa am continuat sa fim fericiti, dar in ultima perioada ne certam cam des, pentru ca el bea si se imbata apoi vorbeste cu mine si imi spune lucruri care ma dor, dar a doua zi si-a cerut iertare si mi-a promis ca nu mai face, eu nu stiu ce sa zic ma simt foarte trista de cand il cunosc nici pe afara nu mai ies cu prietenii, si stau toata ziua pe calculator numai ca sa vorbesc cu el, cu baiatul care ma face sa intru in depresie, el imi spune ca ma iubeste cu toate calitatile mele, dar eu am si defecte, exemplu: cosuri, puncte negre, am un pic nasul mare, si prea am sani, si am dintii cam naspa, ma simt groaznic cand ma gandesc la aceste lucruri, va rog frumos ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac, nu ca nu pot sa iau decizii singura dar as vrea cat mai multe pareri, va multumesc.

Răspuns Câştigător
| annyannya a răspuns:

Stii vb aia : " Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid! " Nu zic sa te desparti de el daca totusi va intelegeti ok. Dar ar trebui sa luati o pauza si sa te gandesti bine la ce sentimente ai pentru el, la defectele, dar si la calitatile lui.
Acum nu stiu. Totul depinde de tine. :*
Sper ca te-am ajutat! :] Ai grija de tine! >:d

9 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.Depinde si cati ani aveti, dar daca nu v-ati vazut niciodata in niciun caz nu se poate vorbi despre iubire, ci despre iluzii, vise pe care tu ti le faci, ti-l imaginezi intr-un anume fel si asta iti da falsa impresie ca il iubesti.Chiar si tu spui ca esti in depresie de cand il cunosti si stai toata ziua sa te uiti la pozele lui, e o iluzie tot ce se intampla cu voi.Mai bine renunta, poate ca in realitate e o persoana total diferita fata de cum incearca sa para pe internet, poate ca nici nu-ti place de el in realitate.Cauta-ti un baiat cu care sa traiesti o poveste frumoasa de iubire in realitate, care sa te respecte si sa te aprecieze pentru ceea ce esti.

| nimicaici a răspuns:

Impusca-tehappy

| annyannya a răspuns:

Sunt de acord cu GaBytZaX3! happy La faza cu impuscatul nu sunt de acord. Nu merita sa-ti iei viata dintr-o prostie, mai ales pentru un om care nu l-ai vazut fata-n fata! Crede-ma si eu am avut momente in care imi venea sa mor si pana la urma cred ca toti am avut astfel de momente, dar am trecut peste si acum totul este ok. :*
App si la faza ca statea la ora 2 noapte in parc si plangea.nu prea cred probabil doar vroia sa faca pe victima, parerea mea acum nu stiu ce parere ai tu. >:d< :*

| cevacumva a răspuns:

Doamne pai cum il iubesti asa mult daca nu v-ati inatalnit din cate inteleg eu de aici, doar din poze nu poti sa tii atat de mult la o persoana...iar vizavi de complexele pe care le ai incearca sa te obisnuiesti cu ideeaa ca asa este n-ai ce face,, si sunt alti si mai rau decat tine... sper ca te-am ajutat

| Katgirl12 a răspuns:

Va multumesc pentru, raspunsuri.

| Katgirl12 a răspuns:

GabytzaX3, ai dreptate poate ca nu am sa-l plac asa mult can o sa ma intalnesc cu el, aseara am vorbit cu el si era in parc la 2 noaptea, a spus ca o sa stea pe banca si o sa planga toata noaptea dupa mine, ca cica l-al lasat si chestii din astea, imi e greu cand vorbeste asa apropo era pe mess pe mobil, si imi e greu incerc sa trec peste sa spun o poveste despre ceva mai bun.Deja ma cam racesc din ce in ce mai mult de el.si varianta cu impusca-te nu este o varianta buna, credeti ca nu am incercat sa-mi iau viata pana acum, dar am fost oprita mereu, si ma bucur ca nu am facut aceasta prostie omeneasca, aveti dreptate ca omul cand e beat spune vorbe lucide, deci cand era beat mi-a spus ca nu arunca sentimente pe mine, si acum chiar incerc sa-l uit de tot, nu am sa-i dau ign sau block pe facebook, am sa-l tin in lista, intr- buna zi ne vom intalni si atunci nu stiu ce va fi.Va Multumesc.

| GaBytZaX3 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic. dar stii si tu ca omul la betie zice adevarul.straight face si daca a baut odata si a facut ce a facut, crede-ma ca o sa mai faca. si dupa parerea mea nu ar trebui sa stai atata in casa ca sa vorbesti cu el... daca si el ar vrea neaparat sa vorbeasca ca tine ar putea sa te sune.nu sa stai tot timpul cu nasul in calculator.shy daca nici nu v-ati intalnit.nu stiu cat il iubesti tu pe el, si mai ales el pe tine. cand o sa il intalnesti, e posibil sa regreti tot acest timp cat ai stat in casa si cat ai suferit din cauza lui.acum totul depinde de tine

| Minniemousse a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te gandesti si ce calitati ai nu sa te axezi doar pe defecte, fiindca oricum nimeni nu este perfect.Eu nu as accepta sa stau toata ziua in casa pentru a vorbi cu el si nu as renunta la prieteni pentru aceea persoana.Fiecare trebuie sa aiba timpul liber si nu trebuie sa depinzi de el.Iar daca ti-a spus ca nu o sa mai bea, nu stiu ce sa zic eu cred ca s-ar putea sa revine la vechile obiceiuri.Is de parere ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca chiar iti doresti sa fii cu el si daca merita sa suferi. Sper sa iei o decie buna :*.

| Minniemousse a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te gandesti si ce calitati ai nu sa te axezi doar pe defecte, fiindca oricum nimeni nu este perfect.Eu nu as accepta sa stau toata ziua in casa pentru a vorbi cu el si nu as renunta la prieteni pentru aceea persoana.Fiecare trebuie sa aiba timpul liber si nu trebuie sa depinzi de el.Iar daca ti-a spus ca nu o sa mai bea, nu stiu ce sa zic eu cred ca s-ar putea sa revine la vechile obiceiuri.Is de parere ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca chiar iti doresti sa fii cu el si daca merita sa suferi. Sper sa iei o decizie buna :*.