| vladcolometz a întrebat:

Buna prieteni depe TPU! Va rog sa ma ajutati...imi place de o fata dar de fapt o iubesc. Am intrebat-o ce simte ea pentru mine si a zis "zi-mi tu primmul"atunci eu i-am zis ca o iubesc foarte mult. Ea sa inrosit putin la fata si a zis"pai si eu cam jumatate din cat ma iubesti tu". Am incercat sa-i spun daca vrea sa fie prietena mea dar nici un raspuns. Daca vreti va rog mult ziceti-mi ce sa >facVA ROG!

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Ufff mare greseala ai facut. nu incepi o relatie cu te iubesc, te pune la dispozitia ei. dar acum daca tot ai inceput asa macar lasa relatia sa evolueze normal invit-o in oras. mergeti undeva vb. apoi cand vine momentul spune-i ca vrei ca intre voi sa fie mai mult decat o amicitie prinde-i fata cu palmele (usor... nu fi calic ) si sarut-o incet. intai doar cu buzele nu sarii direct sa ii bagi limba pana in gat daca vrei sa: unu pastrezi niste mister si doi sa nu creada ca vrei doar sa o bagi in pat. have fun

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna.

Si ea tine la tine/te iubeste. Asa ca nu o presa cu un raspuns, las`o sa se gandeasca.

Tu continua sa vorbesti cu ea, sa ii fi alaturi, sa fi glumet, etc.

Dar nu acum, mai las`o vreo 1-2 zile asa, fara sa-i zici mare chestie, spune`i una doua, dar nu multe.

Daca stii ca e mai timida, propune-i iar dupa cateva zile. Bafta :*

| BlueHusky a răspuns:

Orice ai face nu ii da sms-uri sau mailuri!

| xoxo13 a răspuns:

Inainte sa iti dea un raspuns iesiti pe undeva petreceti mai mult timp impreuna, spune-i mereu cat e de speciala pentru tine... Poate e o fire mai rusinoasa si nu a putut sa iti zica asa direct in fata. Oricum... daca asa ti-a spus cel mai probabil va fi un da. mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce nu trebuie sa procedezi asa trebuie sa vezi din priviri ca te place nu sa o intrebi