| gDianna a întrebat:

Este un baiat... La inceput s-a chinuit putin pana a reusit sa ma cucereasca, dar a reusit. Am fost cu el o perioada dar la scurt timp am aflat ca el se intalneste de fapt cu alta asa ca nu am mai stiut ce sa cred. Mi-a fost teama sa am incredere in el asa ca in scurt timp l-am pierdut. Acum o saptamana m-a sarutat spontan in autobuz dar cand l-am intrebat ce vrea de la mine a spus ca se joaca. Acum m-a intrebat daca noi suntem impreuna si i-am raspuns ca nu. Spune ca ma comport imatur... dar chiar nu pot avea incredere in el si imi este teama sa iubesc deoarece nu mai cred in dragoste (tatal meu a comis adulter ) O prietena de-a lui spune ca inca ma place. Il iubesc dar nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

Draga mea, daca nu exista iubire, comunicare si incredere atunci nu exista nici relatie. Daca poti sa discuti cu el, sa vezi ce are de zis in ceea ce priveste cealalta fata despre care credeai ca sunt impreuna, daca crezi ca merita sa te intorci la el, atunci incearca sa-i acorzi un dram de incredere si explica-i ca e ultima sansa pe care i-o dai! Spune-i si ca increderea pe care i-o acorzi e foarte usor de pierdut si ca daca te iubeste cu adevarat sa aiba grija sa nu o piarda! Mult succes!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Cel mai sigur e k vrea sa se distreze nul baga in seama si fi fericita. pana l urm cat putea sa tina o relati k asta+ k nu are rost sa suferi atat degeaba. fa ce iti place revinoti fi ferikita(Asta o sal doara si mai tare).

| Yaguar a răspuns:

El se comporta imatur dar nu tu, sau nu prea il intereseaza relatiea voastra e ceva asa care ori sa fie ori sa nu fie pe el tare nu lar deranja. Nu trebuie sa iti faci mari sperante pentru o relatie normala, caci nu e baiatul potrivit.

| D4lid4 a răspuns:

Daca el ti-a zis ca se joaca...atunci deja ai raspunsul. Din comportamentul pe care l-ai descris tu, eu zis ca pentru el e doar distractie. Sfatul meu e sa nu dai satisfactie oricui vine si isi sopteste vorbe dulci. Mai astepta, analizeaza, cand un baiat te vrea cu adevarat, iti vei da singura seama, nu o sa mai ai nevoie de sfaturi, ci vei simti tu singura ca e cel potrivit.