| Anonim201311 a întrebat:

Buna TPU
Am o intrebare in special pentru fete
Deci am 17 ani si aproximativ un an am fost cu o fata am iubit-o enorm, inainte sa fiu cu ea mai vorbeam si cu alte fete insa dupa ce am inceput sa fiu cu ea am sters orice numar de fata din telefon, insa dupa un timp a inceput sa se poarte aiurea dupa vreo cateva 6-7 luni a inceput sa se poarte aiurea, si intr-o seara i-am trimis mesaj de noapte buna si nu mi-a raspuns si dupa o ora cam asa i-am trimis un mesaj ca nu mai avea ce sa vorbim, ca tot s-a terminat.
A 2 a zi dimineata pe la 6 ma suna cu numar privat,dar am dat ocupat si dupa ma suna cu numar si mi-a zis si i-a ca s-a saturat de mine si nu stiu ce si sa ii sterg numarul.
Cateva zile am fost in nste relatii foarte reci,insa eu tot incearcam sa repar relatia si sa imi cer scuze si sa imi mai dea o sansa(dupa ce ea a gresit tot eu am cerut sa ma ierte ca eu am gresit), dar ea nu mai vroia
Atunci ma gandeam sa o intrerup legatura de tot insa nu puteam deoarece ea cand eram impreuna se tot plangea ca niciodata nu a ramas prieten cu fostii iubiti si eu i-am jurat atunci ca o sa ii raman prieten orice s-ar intampla
Si am ales sa vorbesc cu ea in continuare, si dupa vreo 2 saptamani imi spune ca ea are alt prieten, si cand ma suna tot imi povestea de el(si eu nha o asculatam si o lasam sa povesteasca,)insa dupa ce terminam de vorbit cu cateodata ii trimiteam mesaje ca totul s-a terminat si nu o sa mai vorbim si ea ma suna si incepea sa ma intrebe ce dracu am si tot asa, si in alte zile ea ma suna si incepea sa ma injure(eu nu o mai auziseam sa vorbeasca asa inainte )si imi zicea sa o las.insa dupa cateva ore ma suna si isi cerea scuze, si eu ca un dobitoc o eratam,
Dupa o perioada am inceput sa o las doar pea ea sa ma sune cand vroia, si de fiecare data eu ii raspundeam nu conta ce faceam si de obicei ea ma suna cand se certa cu prietenul iei sau cand se ducea undeva(stiu ca am fost luat de fraier stiu)apoi intr-o seara era parca 5 ianuarie anul asta ma suna si incepe sa planga ca nu a mai vorbit cu pr iei de cateva zile si nu stie ce e cu el si am stat cu ea si am vorbit la telefon de la ora 22:00 pana la 5:00
Inainte cu cateva zile m-am imbatat(tot din cauza iei)si am sunat-o si a inceput sa imi zica:Mars ma alcolistule ce ma suni is gagitasadsi i-am inchis)
Dar ea cand m-a sunat am vorbit cu ea toata nopatea
In alte zile mai aveam cate o stare de aia de rahat si o mai sunam pe ea dar ea rar imi raspundea si daca raspundea tot ea incepea sa vorbeasca tot felul de gestii si eu nu puteam sa ii spun ce am pe suflet
Si cand a fost ziua mea a uitat sa ma sune sa imi zica la multi ani, si a zis ca a uitat.si peste cateva zile a fost si ziua iei si nu i-am fost indiferent,i-am foacut o poezie dedicata iei.
In fine pe la sfarsitul lui iunie s-a despartit de prietenul ala al iei si s-a combinat cu altu si a inceput sa aiba un anturaj bolnav,de cateva ori m-a sunat sparta(drogata).si am pus-o sa aleaga intr-e anturajul ala si mine si a ales anturajul ala.
Si nu am mai vorbit cu ea
Insa prin septembrie am vorbit cu ea pe mess si tot incepea sa planga pe acolo si zicea ca ii e dor de mine si i-am dat nr
Apoi am inceput iar sa vorbim, dar o lasam pe ea sa ma sune, 2-3 saptamani ma sana mai des dupa iar a inceput numai cand se certa cu prietenul iei(acum are altu)ma suna sau cand pleca undeva.
Cer si eu catva sfaturi
1.Cum sa fac sa scapt de ea fara sa o fac sa boceasca(nu suport ideea sa fac o fata sa planga)
2.Din cauza iei mi-am pierdut mult increderea in mine si mi-e frica sa ma mai combin cu o noua fata si sa patesc la fel.
Si dupa ce o sa fiu cu alta fata oare mai trebuie sa ma deschid complet in fata iei, si sa ii arat cat de mult tin la ea si chestii de
astea?

Răspuns Câştigător
| GummitsaxXx a răspuns:

Poi..Sunt fata. Am 13 ani big grin. Dar cunosc baieti de 17 oh go on..Si.a batut joc de tine. Se plictisise de tine..Si cu altii. Tu ai fost un mare prost.(Scz) ca ii mai raspundeai. straight face Deci frate. Fata aia se poate numii o zdreanta..Sa faca asa ceva..Ma rog nu toate fetele sunt la fel..Si o sa vezi..Nu te gandii ca o sa.si bata joc de tine..alta fata..combina`te..Traiesteti viata..Frate esti tanar. Fata aia a fost doar.O incercare esuata sa zis asa..Sunt multe fete si o sa vezi ca nu toate sunt asa..Si nu iti deschide imediat inima in fata ei..Pt ca nu stii cum e si poate sa te raneasca..Vezi cum vb..Fii copilaros. Iubeste`o :* Si voi astia..Nu mai fiti rai cu baiatu`..Ca si voi aveti niste intrebari de tot rahatu`.winking El barem are ceva. pe suflet.Si stiu ca si eu am trecut prin asta.`! Pupp` si sper sa ai noroc :*

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Esti inca un copil si ceri prea mult de la o relatie!

| malina1 a răspuns:

1:NU-i mai raspunde la tel! si
2:Nu toate fetele sunt ca si ea.Gaseste-ti o prietena care sa te inteleaga si sa fie acolo cand ai nevoie de ea.E adevarat sunt multe tarfe pe lumea asta dar si fete frumoase care stiu ce inseamna IUBIREA.SUCCES!
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Fii indiferent.Nu mai raspunde cand ea te suna, las-o in pace desi ea nu te lasa.Te vede ca pe un prieten, unul la care apeleaza doar cand nu ii este bine si la care doar se plange.Stiu ca stii asta dar las-o. Daca esti indiferent isi va da seama intr-un final si poate te lasa in pace, fara plansete.
2.Studiaza si alte fete, vezi care-s cuminti si stau in banca lor, nu se baga peste tot, nu se injura cu altele [stii ce zic] si vorbeste cu acele fete.De obicei alea au inima mai buna si nu te vor face sa suferi si vei putea sa ai incredere in ele, sa te deschizi in fata lor ...sau bine doar a uneia happy.

| LineGuide a răspuns:

Mai era sa scrii un roman si il publicai! Cu cat ai scris aici, cine crezi sa-si poate risca 10 minute din viata ca sa citeasca, inteleaga, proceseze si compune un raspuns?