| alincik_8717 a întrebat:

prietenul cu care m-am despartit acum ma roaga sa-i dau a doua sansa si nu stiu ce sa fac? mi se pare ca el doar se foloseste de mine ...il mai iubesc chiar daca m-a facut sa sufar...

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, doar tu sti ce a fost in relatia voastra si totusi gandeste-te bine daca merita sa ii acorzi o noua sansa; adevarul e ca oricine merita o a doua sansa, dar daca te-a facut sa suferi trebuie sa fi constienta ca e posibil sa te faca iar sa suferi.
Daca ai suferit mult din vina lui si ai impresia ca se foloseste de tine, atunci mai bine nu te impaca cu el decat sa suferi iar si poate mai mult.Raul trebuie taiat de la radacina, de obicei cine raneste si greseste odata, e foarte posibil sa o faca de mai multe ori, totusi exista si posibilitatea sa regrete ce a facut si sa se schimbe. Tu sti cum e fostul tau prieten.Trebuie sa tii cont de mai multe aspecte.
Nu te lasa dusa de val si dusa cu vorbe dulci, ca vorbele sunt usor de spus.Asculta-ti inima dar si ratiunea.
Pana la urma fiecare alege cum crede ca e mai bine pentru. el.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sa inteleg ca motivul pentru care i-ai dat papucii a fost unul grav, mai ales daca spui ca ai suferit si simti ca se foloseste de tine. Nu, nu cred ca mai merita o a II-a sansa.

pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Nu stiu motivul pentru. care v'ati despartsit, dar daca crezi ca se foloseste de tine poate ca asa e.Si daca ii oferi o a 2'a sansa i se urca la cap baiatului.Mai lasa'l sa se mai roage de tine si de'abia dupa'aia iti dai seama daca se foloseste de tine sau nu.winking

| Floreenofficial a răspuns:

Da-i o a doua sansa.ca pe urma o sa regreti probabil ca nu ai facut-o, iar daca te dezamageste din nou, adio forever!
succes! :*

| Maya_9911 a răspuns:

O a doua sansa, dupa aia o a 3'a, o a 4'a si tot asa. Woof, e decizia ta, dar gandeste'te de 2 ori inainte sa'i dai un raspuns. Si daca vezi ca nu e schimbat, ca se comporta tot la fel, atunci pune tu punct, chiar daca il iubesti. Mai presus de el esti TU, si trebuie sa te gandesti la tine si la fericirea ta.

| Yana a răspuns:

Asta depinde doar de tine, caci, noi putem spune multe. Tu decizi daca iti incalci unele principii pentru el, sau nu. Personal, nu prea as fi dispusa la o a 2a sansa intr-o astfel de situatie, caci, "ciorba reincalzita nu e buna". Dar, daca as acorda totusi o a2a sansa, probabil ca lucrurile nu ar sta la fel ca inainte, ceea ce probabil ar duce la unele schimbari in relatie, ajungandu-se in final din nou la despartire, sau ma rog...

[Yana]

| ZeYa a răspuns:

Daca tu crezi ca nu este bun pentru tine si ca te foloseste, n-are rost sa te mai consumi pentru el, nu te merita. Sa caute o a 2-a sansa in alta parte.

| Stranger79 a răspuns:

Parerea mea este ca a doua sansa este o sansa irosita. Daca ar fi fost totul ok intre voi nu ar fi necesar sa porti discutia asta acum. Nu a stiut sa te pastreze cand te-a avut asta este.
Tu stii cel mai bine dar eu nu i-as mai da o sansa. Sincer.

| Alexandra060396 a răspuns:

Buna! Asa mi s-a intamplat si mie si i-am dat a doua sansa si dupa 3 saptamani mi-a zis ca iubeste pe alt cineva. Daca il cunosti bine si sti ce intentii are poti sa ii dai sau sa nu ii dai a doua sansa. E alegerea ta.Succes!