| anonim_4396 a întrebat:

De ce ii luam de fraieri pe cei care ne iubesc si fac totul pentru noi si nu ii pretuim? Eu am tot incercat sa fac lucrurile sa mearga cu prietenul meu si l am sunat sa vorbesc cu el sa rezolvam conflictele (ne am tot certat din cauza amandorura )pe care le aveam. Eu il tot intrebam daca mai putem rezolva ceva si el tot "nu stiu" zicea pe un ton plictisit. Pana m am saturat si l am intrebat daca mai are rost. Si a zis foarte calm ca nu. Si era in continuare fericit si mi a zis noapte buna. Eu sufar si lui nu ii pasa, sau cel putin se minte ca nu ii pasa pentru ca a mai facut el asa si ne am despartit si dupa cateva zile a venit plangand la mine ca ii pare rau si vrea sa ne impacam. E posibil sa mai vina? Ce sa fac, merita sa il primesc? Cum sa trec peste ca mi e greu acum fara el dupa 2 anisad

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mama,in locul tau as face asa: as deveni indiferenta cu el,nu l-as suna,nimic,i-as raspunde la telefon dar tot plictisita+fericita cum face el.Dar mai ales, l-as face gelos la maxim cu un altul.

Nu sa stai cu altul, doar sa flirtezi pe fata cu unul care sti ca te place.Sa faci asta cat mai evident si in fata lui.

Trebuie sa il faci sa reactioneze, ca nu esti la mana lui, sa te rogi sa iti fie alaturi.

Asta merita el: o palma peste fata.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Uite,si eu trec printr-o perioada grea cu relatia.Tot de 2 ani de zile.
Noi, femeile, suntem foarte fraiere.Ne aratam mereu sentimentele si cateodata ''cerem'' sa fim umilite tocmai ca stam dupa fundul lor.

Nu trebuie sa mai faci asta.El deja ti-a spus clar '' Nu!'' si nu mai ai pe cine sa intorci din drum.Chiar daca va impacati, e foarte greu sa il faci sa se schimbe, pentru ca el te crede garantata.De-aia ti-am zis sa-l faci gelos, ca sa vada ca nu e ultimul baiat din lume.Si asta e adevarat.

Daca te-ai hotarat sa faci jocul asta,te sfatuiesc sa nu depasesti faza de flirt,ca nici sa iei de fraier un alt baiat, nevinovat, nu e bine.

| koshmarul a răspuns:

Incerca sa faci ca sa te vada mai des. eu am facut aceiash kestie ca el, nu stiutiu dc nu ma mai intereseaza fata pe care o iubeam pina eri. nu mai sunt atras de ea, si stiu ca sufera dar nu pot sa ma distrug, ca ea e la 300km departare de mine si eu mai bine ma despart decit sa pling cind vb cu ea

| Originalone a răspuns:

Sti dupa ce pierdem ceva drag noua,atunci ne dam seama cat de mult a insemnat aceea persoana pentru noi.
Incearca experiente noi,oameni noi care te fac sa uiti de problemele care leai avut.
Daca stai si regreti si iti plangi de mila.
Nu rezolvi nimica, viata merge mai departe indiferent de situatie.
Sau incearca sa gasesti adevaratele cauze ale despartiri.
Sa vezi ce anume la facut pe el sa te respinga atat de usor.
Si cauta o rezolvare, discutand cu el despre asta intre 4 ochi.
Incearca sa te gandesti la ultimele zile ale despartiri si gandeste-te la ce anume a facut asta sa piara iubirea dintre voi.
Asa poate mai exista ceva cale de scapare.
Sa-ti fie de bine.

| roxi98 a răspuns:

Primestel inapoi daca chiar ti la el

| denydany a răspuns:

Buna,imi pare rau pentru voi,insa ceea ce face el nu e corect,chiar daca te iubeste nu prea mai merita o alta sansa,stie ca suferi cand e indiferent si continua sa fie asastraight face. pare un om egosist caruia nu i pasa decat de el,cred ca cel mai bine pentru tine ar fi sa incepi sa iesi, stai in compania oamenilor veseli si carora le pasa de tine, evita-l! daca nu stie sa te pretuiasca nu merita dragostea ta.bafta si nu mai fi trista o sa apara candva si printul tau pe cal alb:*