| Dede_6776 a întrebat:

Hei.m-am certat cu prietena de 2 saptamani, am fost in prima zi dupa ce ne-am certat acasa la ea cu flori.a fost mai bine, doar ca dupa cateva zile ne-am certat din nou,prietena mea a spus ca nu mai vrea sa vorbim niciodata. apoi nu am mai vrut nici eu,dar acum nu stiu ce sa fac sa o aduc inapoi sad vine si valentine's day,aveti vreo idee, imi e rusine de parintii ei sa merg a doua oara la ea acasa sa ne impacam ..relatie de 10 luni...sa o caut sau sa o las asa mai bine?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fi indiferent si destept nu prost dupa ea, mancare poti sa iti faci si tu de aia sau inventat plicurile tip NASA pentru cei care nu stiu sa gateasca iar cand vei gasi alta sti cum o rezolvi.

| neutrino a răspuns:

Las-o asa cum a cazut.

| sofisis a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. Las-o balta si nu mai incerca nimic.Ai incercat o data, nu a mers, ai incercat si a doua oara, tot nu a mers...cate indicii mai vrei?

| Danysan a răspuns:

Lupta pe ea.E o Relatie de atata Timp.Scoate-o In Oras si daca e nevoie mergi iar la ea.Incearcasa o faci sa realizeze ca ocupa un loc aparte in Viata ta si ca vrei doar sa fie ca Inainte. Lupta si o sa fie Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt fetele, ele chiar daca te refuza, trebuie sa insisti si de 10 ori, pentru ca de fiecare data le convingi mai mult, dar nu chiar in totalitate.
Asa ca, trimite-i un trandafir, cutie cu ciocolata in forma de inimioara, orice, scrisoare - e mult, mult mai romantica si face o mult mai buna impresie.
Nu renunta, e cel mai prost lucru! Trebuie sa iti ceri iertare, chiar daca nu o fi fost in totalitate vina ta si sa insisti. Nu o convingi din prima, nicio fata nu se lasa asa usor.
Asa ca, spor!
Ai putea sa ii trimiti sau sa ii scrii poezii - adecvate situatiei, sa ii trimiti poze cu flori si sa scrii ceva, etc, etc...

| Gabry01 a răspuns:

Caut-o arata-i ca-ti pasa...nu un buchet de flori, ci un sigur trandafir e de ajuns, spune-i ca-ti pare rau, ca o iubesti enorm spune-i exact ce simti fara rusine sau altceva si daca trebuie sa o faci de fata cu ai ei fa-o, daca stii ca mama ei ar putea fi acasa iai si ei un trandafir, sper ca am fost de ajutortongue

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru Gabry01):

Poti sa-i duci toti trandafirii din lume, daca fata nu mai vrea...nu mai vrea.
Si ar fi indicat sa nu te duci la fata cu impacarea cand e maica'sa acasa, sau daca tii neaparat sa faci asta poti sa-ti iei adio de la ea definitivlaughing (vorbeam in general acum)winkinglaughing

| Mariina_lx_1998 a răspuns:

Caut-o, incearca inca o data.