| rainbowww a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit de mine pentru ca a inceput sa-i placa de alta fata. Chestia e ca eu am suferit foarte foarte mult la aflarea vestii pentru ca era prima data cand ma indragostisem de cineva si il iubeam. De o saptamana nu mai pot sa mananc cu pofta sau pur si simplu nu simt nevoia sa mananc. Ca si cum as fi mancat deja si nu mai pot si cand ma gandesc la mancare sau la a manca ceva am o senzatie de greata si mi se taie de tot. Plus faptul ca am o durere in capul pieptului care este foarte urata. Este normal sa simt chestiile astea?

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

1) Asa-i ca-ti vine sa-i dai foc respectivei? Da, asa e, a fost o intrebare retorica. Cel mai trist e cand te uiti neputincioasa si stii ca nu poti face nimic sa schimbi asta. Este unu din motivele pentru care ar trebui sa te gandesti serios sa renunti la curvasaraie, fiindca nu este nici primul nici ultimul care te va dezamagi. Trebuie sa intelegi ca, in adolescenta o relatie nu poate fi de durata, iar tu te atasezi involuntar si apoi suferi degeaba

2) Aia de o simti tu se cheama nevroza cardiaca, si e pe sistem nervos. Daca nu trece de la sine in cateva luni va trebui sa iei antidepresive.

| DKD a răspuns (pentru IMC90):

Asa-i asa-ihappy

| Alexintunecatul a răspuns:

Incearca sa treci peste.mai sunt si baietei seriosi! Ocupa-ti timpul cu orice si nu te mai gandi la ce a fost! Si da este normal sa simti toate prostiile alea, dar fa in asa fel sa nu le mai simti!

| Manuela_9985 a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva,tocmai de aceea iti recomand sa asculti sfatul meu! Ocupa-ti timpul cu ceea ce iti place cel mai mult sa faci,ca de exemplu: poze,machiazate,iesi cu prietenele,incearca sa cunosti si alti baieti! NU te mai gandi la el pentru ca el nu se gandeste la tine! Cu siguranta esti o fata minunata si nu merita niciun PORC de baiat sa te faca sa suferi happy Nu mai pune suflet pentru oricine,nu are rost! Distreazate cat poti,du-te la concerte,aduti aminte de lucrurile care le faceai inainte sa il cunosti pe el, gandeste-te cat de fericita erai si pana sa fi cu el happy Gandeste pozitiv fatoo! :* Daca vrei poti sami lasi id-ul tau si mai vorbim pe mess, inteleg ce simti tocmai de asta vreau sa te ajut...crede-ma ca te pot face sa te simti mult mai bine, pupicii :*:*

| IMC90 a răspuns (pentru Manuela_9985):

Gand ii zici sa gaseasca alti baieti e ca si cum i-ai spune sa sara de la etaj rolling on the floor
Eu unu, cand ma ard o data ma invat minte, ca nu-s masochist.