| anonim_4396 a întrebat:

Dimineata cand ma trezesc simt o senzatie ciudata in stomac si am stare de lesin, nu pot manca(insa imi este foame stomacul este gol cred).De 2 zile sughit intr-una dupa ce mananc sughit si mi-se intoarce mancare,uneori nu pot manca din cauza ca imi este greata imi vine sa vomit,ma ia din capul pieptului si se duce in gat aceeasi senzatie de usturime, ardere(nu sunt sigur ce e, e ca un gol in stomac).Imi este si rau, glicemia am avut-o ieri dimineata pe nemancat 93. Ce am oare, nu ma pot opri din sughitat(se opreste sughitul dar foarte greu). Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Glicemia este buna.
Pentru rest, fuguta la medic.

| Holy2010 a răspuns:

Ce varsta ai?
Poate sa fie reflux gastro esofagian, gastrita.
Mergi sa te vada un gastroenterolog.

| anonim_4396 explică (pentru Holy2010):

Am 20 de ani.

| Holy2010 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa mergi la gastroenterologie. E reflux gastro-esofagian.
Se indica gastroscopie pentru diagnostic dar poti incerca inainte tratamentul si poate se amelioreaza fara alte investigatii invazive.