| lory2012 a întrebat:

buna tuturor vreau si eu niste sfaturi. eu si prietenul meu am fost impreuna 1 an jumate acum 2 saptamani a inceput sesiunea si licenta. nu mai avea deloc timp de mine imi zicea tot timpul ca invata si seara cand il sunam imi zicea k e la o bere dar in fiecare seara si statea pana dimineata. cand il sunam mereu gasea motive sa inchida mai repede. l-am lasat ce l-am lasat pana intr-o seara cand il sun sa vorbim si imi zice ca nu poate vorbi ca e cu baietii in oasi. m-am suparat ca nu poate nici macar 5 minute sa vorbim. pe mes era tot mai ocupat. cand venea acasa de la facultate era plictisit cand ne intalneam. nu mai venea pe la mine astepta sa ma duc eu la el. in fine ma simteam singura. saptamana trecuta joi i-am dat sms ca vreau o pauza. ce voiam de fapt era sa nu mai vb 3 zile sa il lasa sa isi termine licenta si dupa sa vb normal. s-a suparat pe mine si de atunci s-a schimbat. a venit acasa sambata si ne-am intalnit duminica. era asa rece si mi-a zis ca l-a deranjat foarte mult ca i-am zis eu de pauza pana in licenta. si de luni nu ma mai cautat deloc. la telefon nu raspundea imi dadea pe ocupat. miercuri m-a sunat sa imi zica sa ne intalnim. el imi spusese ca e la sibiu si vine acasa peste 1 saptamana sa vorbim. ne-am intalnit si nici nu m-a pupat vorbea foarte rece cu mine. mi-a repetat ca l-a deranjat faptul ca am cerut eu o pauza. si ca sa simtit neinteles. i-am explicat ce voiam de fapt. de atunci nu imi raspunde la telefoane nu vrea sa mai vorbim nu ma mai cauta si imi vorbeste foarte rastit sa il las ca doarme eu il iubesc dar mi-a zis ca nu ma mai iubeste acum 2 zile. il vreau inapoi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| madness2021 a răspuns:

Te inteleg...am trecut si eu prin lucruri de genu. In primul rand daca era distant si nu mai avea timp era un semn evident ca acesta dorea incet incet sa puna capat relatiei. Iar in al doilea rand faptul ca tu ai cerut o pauza este ceva perfect normal. Stai linistita te rog, nu din cauza ca ai cerut tu o pauza s-a simtit neinteles saracutul si acum nu iti mai da nici un semn. De fapt e prea cretin sa isi dea seama ca il iubesti si prea prost sa aprecieze ceea ce are si a folosit faza cu pauza doar ca scuza sa se desp de tine ca sa ramai cu impresia ca a fost vina ta. Nu te mai chinui sa il suni ca nu ajuti deloc relatia. Lasa-l in pace...o sa regrete mai tarziu, iti zic sigur! Succes si ai grija de tine :*

4 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Bună.

De ce îl mai vrei înapoi, să suferi şi mai tare din cauza lui? Aloooo, bagă-ţi minţile în cap şi trezeşte-te şi miroase adevărul, BĂIATUL ACESTA NU TE MAI IUBEŞTE. Numai are rost, îţi zic de acum pentru că el este mai mereu ocupat, poate găsii în orice moment altă fată.
Tu ar fi bine să cunoşti alţi băieţi, sau dacă ai pe vreunul care vrea să fie cu tine împreună eu zic să încerci ca să uiţi de acest băiat.
Ţi-a sucit minţile cam rău, el te-a supărat primul şi tot el face pe grozavul acum, după ce i-ai spus că vrei o pauză.
Mdea..asta este, ţi-am spus..nu te mai gândii la el şi fă altceva, cunoaşte alţi băieţi.
Decât să suferi pentru unul ca el, mai bine găseşteţi unul care să te iubească şi să fiţi fericiţi împreună.
Poate el, a cunoscut altă fată şi nu a vrut să-ţi spună, dar mai bine îţi spunea, nu cred că sufereai aşa de tare..Nu cred că-l mai poţi avea înapoi, pentru că el trebuie să-şi ceară scuze pentru cum s-a purtat.

Ai grijă de tine, dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| lory2012 explică (pentru BLeur):

Asa e azi ne-am inatlnit sa ne inapoiem lucrurile si mi-a zis ca e foarte dezamagit de mine. da el a folosit ca pretext pauza data de mine ca sa ne despartim el asta astepta sunt sigura. ppt k daca iubesti pe cineva cu adevarat nu renunti asa usor in fine nu ma merita

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

E grava problema ta, poate folosea pauza doar ca pe un pretext ca sa va despartiti. Nu te merita... fusese un mojic, ar fi bine sa termini cu el aceasta poveste

| Sim0 a răspuns:

De ce il mai vrei inapoi!? Tu te simti bine intr-o relatie in care iubesti numai tu?sad. Eu nu m-as simti bine. Greseala a fost si a ta, pentru ca nu trebuia sa i-ei o pauza. Pauzele nu sunt intocmai potrivite pentru a "restabili" o relatie pe jumatate pierduta. Lasa-l in pace, daca te iubeste si daca isi va da seama ca a gresit se va intoarce el la tine :]. Sfatul si parerea mea. :*