| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu vrea sa facem sex dar eu nu sunt preagtita. El imi zice ca daca nu o fac inseamna ca nu il iubesc. Nu stiu ce sa fac. dati-mi un sfat! plss

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te iubeste, te asteapta sa fii pregatita. Daca nu te iubeste, te santajeaza.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă nu te înțelege înseamnă că nu te iubește el pe tine, trebuie să te respecte și să nu te preseze cu ceva cu care tu nu ești încă de acord.
Relațiile dintre oameni nu se bazează obligatoriu pe sex!
Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

Vrei un sfat? Da-i papucii de urgentahappy

Faptul ca ti-a spus asta inseamna ca vrea doar sex si atat. Dupa aceea te va parasi. Daca te iubeste cu adevarat te va intelege. Daca tot insista desparte-te de el, asta daca nu vrei sa ajungi vreo c***a, azi cu unul, maine cu altulhappy

7h30

| Hmmmm a răspuns:

Este cat se poate de simplu. daca vrei faci, daca nu nu.
intr-adevar sexul este o dovada de iubire, in sensul ca sexul intr-o relatie este menit sa va apropie si mai mult.
asta nu inseamna ca trebuie sa faci sex cu el sa ii demonstrezi ca il iubesti.
in primul rand trebuie sa faci dragoste, nu sex. daca vei face pentru prima data sex vei regreta mai tarziu.care este diferenta intre cele doua? sex faci cu oricine, oriunde, oricand de placere. dragoste faci cu omul pe care il iubesti.sexul nu implica nici un alt sentiment decat atractia si placerea, a face dragoste implica si sentimente si dragoste faci numai cu el pe care il iubesti.
daca tu nu te simti pregatita, daca mai ai ceva dubii in legatura cu asta, daca nu vrei, daca inca nu esti informata nu face nimic.nu merita sa faci ceva ce vei regreta mai tarziu.
vorbeste cu el despre asta. daca te iubeste te va intelege si te va astepta, daca nu inseamna ca nu te iubeste indeajuns de mult si nu mai merita sa fi imprena cu el.

| foxi a răspuns:

Depinde de multe lucruri:varsta, daca esti tu pregatita, daca il iubesti! Nu inseamna ca daca nu faci sex nu-l iubesti, te speculeza cu chestia asta! Trimite-l la plimbare!

| ancutsa13 a răspuns:

Lasa-l.

| Doddel a răspuns:

Aoleo, asta inseamna ca nu te iubeste, daca te iubea nu-ti mai punea conditia asta, foloseste psihologia inversa, paraseste-l cel mai bine!

| Geocap a răspuns:

Draguta daca baiatu nu te intelege ca nu esti pregatita inseamna ca nu tine la tine si apeleaza la slabiciunea ta ati zice ca nu-l iubesti el stiind ca vei face tot posibilul sa al convingi ca tii la el nu-i pica in cursa fi desteapta iar daca el insista te-as recomanda sal lasi el nu sta cu tine pentru ca te iubeste ci pentru ca te vrea in pat langa el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i papucii, nu te vrea pe tine, vrea doar sex. Ti-o spune un baiat. happy

| Gotenks a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o faci, nu e cine-stie ce treaba complicata. E destul de urat la inceput dar, dupa o sa-ti placa.

| eminemdrdree a răspuns:

Sunt baiat si imi cunosc rasa eu spun mai bine sa te desparti de el te foloseste daca te iubea te intelegea ca nu esti pregatita tu deciziwinking