| anonim_4396 a întrebat:

Problema este că sunt cu un băiat cu care mă cunosc de 1 an şi ceva, ştim lucrurile importante despre noi(dat fiind faptul că e nu ştiu a câta oară când suntem împreună). Faţă în faţă găsim subiecte de discutie, însă când vorbim la telefon sau prin mesaje câteodata ne mai blocăm, când mă întreaba ce mai zici de multe ori nu ştiu ce sa îi mai zic, în afara că,, te iubesc, mă gândesc la tine" chestii de genul. Ceva idei? Ce am mai putea vorbi, ce aş putea sa îi mai zic?
Dau fundă celor mai multe şi bune idei. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Are dreptate Refresh Joker, dar parerea mea este ca atunci cand apare acest blocaj, trebuie fie sa inchideti si sa mai asteptati idei cateva ore, fie sa vorbiti in continuare. De obicei vi se intampla ca dupa doua-trei minute de "iar am ramas in pana de idei,ha ha!" sa gasiti din nou un subiect de discutie,nu?
Haide sa iti explic de ce se intampla asta (eu, marele expert). In orice este o limita, chiar si in vorbe. Daca nu aveti o viata chiar plina de evenimente, nu prea aveti despre ce vorbi. Uneori, stam pe canapea, ne tinem de mana, si ne uitam la film, fara sa vorbim. Se intampla. Nu inseamna ca e ceva rau. Sunt niste versuri, dar in engleza, cam asa "am putea vorbi la telefon cateva ore/fara sa spunem un cuvant" happy

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

E rau sa nu ai ce vorbi inseamna ca nu se intampla prea multe in viata voastra. faceti-va intalniri la film la orice. Si mai barfiti acum nu trebuie sa fiti sfanti.

| GirlLăvHell a răspuns:

Relatia voastra are nevoie de mai multa comunicare... Vorbeste deschis cu el despre orice iti vine in mintehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu-i bine asta între voi,trebuie să încercaţi să vorbiţi,fiţi şi voi mai altfel,sunteţi prea timizi, nu se poate să nu puteţi lega şi voi aco două subiecte, de-atâta timp împreună, înseamnă că ceva totuşi nu merge aici, iar asta nu sună bine pentru relaţia voastră.
Te pup!

| Refresh_Just_Refresh_Jocker_1991 a răspuns:

Asculta-ti inima si vei afla ideilewinking