| XxPufosheniaXx a întrebat:

Vreau sa stiu, e vreo problema daca eu si prietenul meu nu prea avem subiecte de discutie? Adica, avem... dar dupa ce vorbim putin, pur si simplu ne blocam! Ar putea asta sa ne strice relatia?sad Prietena mea ce mai buna tot asa zice, dar as vrea sa va ascult parerile.
Dau funda pentru raspunsul cel mai bun! happy

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Nu...nu neaparat. Depinde de caracterul lui.Eu sh cu prietenu meu stam mai mult la telefon si nu zicem nimic laughingasta e felul nostru de a vorbi - e mai ciudat ce'i drept-

subiecte de discutie zici?thinking Pai, eu discut cel mai mult despre profesori [ cum predau cum se imbraca cum arata cum discuta comportamentul cum scriu cum stau la catedra ] colegi [ cea mai buna prietena, ce se mai intampla in clasa, ce barfe se mai discuta, cum arata, colegu de banca, cine o copiat, cum copiaza] teste/teze [ cat de greu o fost, ce subiecte o dat] si tot asa.
Pe scurt, despre TOT.De la scoala pana la lucruri personale, depilda ce'ai visat, ce ti s'o intamplat, daca mergi undeva, daca ti'ai scris, daca ai invatat, daca te'o certat mama, daca ai vazut filmul de aseara, etc.
Sunt subiecte de discutie tongue Inventeaza tongue asa sh inca ceva: incearca sa faci glume k nu strica tongue
Si inca ceva: Nu exagera. Am facut'o eu odata sh am stat cu el la telefon 3 ore vorbind incontinuu [ si eu si el]

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla cand iti faci o relatie numai ca asa este cool, neavand nimic in comun. Numai atractia fizica nu poate salva o relatie.

| Voidwithin a răspuns (pentru neutrino):

Aici iti dau dreptate, e o prostie sa iti faci o relatie din cauza ca toti colegii/prietenii sunt intr-o relatie.

| xanderblackx a răspuns:

Da ar putea. dar, incercati sa gasiti subiecte comune in discutii, nu neaparat individuale... fiecare sa povesteasca. vorbiti despre ceva anume, hobby-urile lui, ale tale, planuri, fabulati, visati in cuvinte, jucati-va. o sa fie bine crede-ma. numai bine

| SummerxD a răspuns:

Dupa parerea mea este o iubire seaca!

| Gicoboy a răspuns:

Nu exista chimie intre voi. Si intr-o astfel de relatie e greu, dar nu imposibil! Merita sa lupti? Tu stii mai bine ca oricine!

| Maria_Adinna_1994 a răspuns:

Da ar putea pentru ca voi practic nu mai aveti ce vorbi.Stati si va uitati unul la altul..si va sarutati.Trebuie sa vorbiti despre orice.fa-l sa vrea sa discute cu tine orice subiect legat chiar de meciurile lui, ori de cate vieti a mai pierdut la un joc cate puncte a facut..cine l-a mai enervat cu prostiile lui. faceti haz de necaz acolo unde ecazul si de altfel ii poti povesti si tu interesele tale de zi cu zi.dar nu prea mult s-ar putea plictisi.Eu cu iubitul meu suntem impreuna de 6 luni..si vorbim mult la telefon si fata in fata..glumim despre orice..ne alintam..dezbatem diferite subiecte dar fara exagerari de contraziceri ca sa nu ajungem la cearta. Vorbim despre fantezii, despre problemele fiecaruia vrem sa gasim o rezolvare amandoi. Spune-i orice iti trece prin cap.Te pup

| alLi1 a răspuns:

Cautati si voi subiecte de discutie...sau siesiti la un film. acolo nu trebuie sa zici prea multe a pierzi filmulrolling on the floor