| 123sergiu321 a întrebat:

Buna,recent am iesit dintr-o relatie de 2 ani jumate din cauza ca incercam sa o controlez prea mult. Dupa ce mi-am dat sema de asta a fost prea tarziu.Momentan a zis ca vrea sa ramanem prieteni si mai ma cheama la cafea ocazional, doar ca mai e un baiat pe care il "simpatizeaza". Diferenta de varsta dintre ei e de 14 ani si nu o sa fie ceva intre ei mai mult decat o aventura parerea mea.Ea a zis ca, crede ca ma pot schimba in comportament doar ca vrea sa fie libera momentan.Are rost sa mai am sperante sau mai bine renunt cu totul? Ea momentan ma mai cauta dar cred ca doar atunci cand celalalt e ocupat.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Las-o sa fie libera ca probabil ai tinut-o mult prea din scurt. Poate o sa se intoarca candva desi, sincer, nu vad ce fata ar vrea sa fie sub papuc si sa nu poata avea libertate. Oamenii nu prea se schimba.

| Purec a răspuns:

Invata din chestia asta! Un om sta langa tine cu siguranta atunci cand e fericit! Daca incerci sa il controlezi si nu ii dai libertate, nu il faci fericit!
Schimba comportamentul dar nu te astepta sa se intoarca la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns:

Stai liniștit că era cu ochii pe ăla de când erați împreună. Așteaptă că îl va seca pe ăla de bani și după se va întoarce la tine.

| Crackman a răspuns:

Fa sex cu ea și vorbește cu altele
Acum nu mai este treaba cu suc

Răspuns utilizator avertizat
| BloodyLips a răspuns (pentru meinteil):

Normal ca nu te vrea nicio femeie daca nu poti oferi nimic. Toate vor o familie stabila, un barbat pe care se pot baza. Daca tipa ramane fara job banuiesc ca muriti de foame din moment ce tu nu ai putea vreodata sa sustii o familie. Nu te mai plange ca toate vor bani, du-te si muncese, asa se fac banii.Am mai citit raspunsuri date de tine, esti un frustrat de 25 de ani care nu are ce oferi si stie doar sa se planga. Da, nimeni nu-si doreste asta, vorbesti ca un copil rasfatat, nimeni nu vrea sa ia in grija un plod. Femeia cauta la barbat banii cum si barbatul cauta la femeie sa fie frumoasa. E schimb pe schimb. Niciun barbat nu-si doreste o femeie urata, nicio femeie nu-si doreste un barbat sarac. Spre deosebire de frumusete, care e data de natura, banii sunt un rezultat al muncii, pot fi facuti. Din punctul asta de vedere, barbatii muncitori si seriosi sunt avantajati, tipele care se nasc urate nu mai au ce sa faca. Asa cum barbatii sunt foarte vizuali si aleg pe baza aspectului, femeile au dreptul sa aleaga dupa alt standard, calitatea vietii pe care o pot avea langa barbatul respectiv. Iubirea trece in 2-3 ani, dupa ce se ridica valul iubirii vezi cu adevarat ce ai ales. De asta nu mai poti agata femei cu "dragoste". E o vrajeala de care femeile s-au prins. App, femeile nu iti sunt datoare cu sex chiar daca tu platesti notawinking La un date plateste barbatul pentru ca o apreciaza pe femeia cu care a iesit, pe care EL a invitat-o, deci e responsabil ca date-ul sa iasa cum trebuie si sa plateasca nota DIN RESPECT, pentru ca e un gentleman. Se vede de ce toate tipele cu care te-ai intalnit te-au calcat in picioare, tu nu esti genul care sa respecte o femeie absolut deloc, deci ce dai aia primesti. Pana nu o sa inveti sa respecti o femeie nu o sa gasesti o femeie care sa te respecte. Nu vor sa faca sex cu tine pentru ca nu esti masculin absolut deloc, ce sa le excite la tine? Esti unul care vrea sa fie iubit pentru vrajeala ieftina si cam atat, la modul in care vorbesti despre femei cred ca nici macar vrajeala buna n-ai :o Vina nu e a lor, e a ta. Inceteaza sa mai cauti scuze patetice si du-te la munca. Faptul ca n-ai bani arata si ca esti lenes, frustrat si n-ai prea multa carte. Chiar daca ai avea probabil n-ai stii sa-i gestionezi.

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverAlone97 a răspuns (pentru meinteil):

Cum sa urasca sexul? Tu crezi ca ele nu au nevoi? Ca tu nu te incadrezi in standardele lor astronomice, asta-i partea a 2-a

| BloodyLips a răspuns (pentru meinteil):

In cazul asta, sa stii ca nu bmw-ul e fita, preferabile sunt Mercedes si Audi ^_^

Răspuns utilizator avertizat