| Loredana96 a întrebat:

Http://www.tpu.ro/adolescenti/buna-sint-intr-o-confuzie- totala-am-nevoie-de-sfaturi-eu-nu-mai-stiu-ce-sa-fac-cu- 4-luni-in-urma-s-a-legat-un-baiat-de_1/
Nu i-am dat nici un mesaj.Dar in schimb el cu 2 saptamini in urma a luat initiativa si mi-a scris.A spus ca vrea sa vorbim serios si sa fim sinceri.Atunci i-am spus ca il plac.
Din ziua in care i-am spus tot ce simt pentru el imi scrie in fiecare zi.imi spune ca abia asteapta sa ma vada, ca ii este tare dor de mine si ca ma iubeste.Imi spune mereu ca ii este frica sa nu ma piarda ca vrea sa fiu doar al lui.
Vorbeste citeodata si cu cea mai buna prietena a mea si ii spune ca eu sint doar al lui si nu are degind sa ma daie nimanui niciodata.
Intr-o zi mi-a trimis un mesaj atit de emotiv incit am inceput sa pling, de fericire sau de dor singura nu stiu.Mi-e spus ca nu va cere de la mine ceea ce cer majoritatea baietilor la virsta lui.A spus ca totul va fi cum vreau eu si cind vreau eu.Sint indragostita peste cap.El degraba va veni acasa. Vreau sa fiu cu el, vreau sa il vad, sa stau doar cu el si sa imi repar greseala pe care am facut-o iarna asta.Il apreciez pentru faptul ca a avut rabdare si dorinta, ca a asteptat 5 luni ca eu sa ma decid.
Dar, totusi mi-e frica.Cred ca parintii mei nici acum nu vor accepta ca eu sa fiu cu el.Si plus la asta poate si faptul ca e mai mare ca mine cu 6 ani este o problema.Eu inca sint copilaroasa iar el deja gindeste matur.Nu am eu experienta pe care o are el.Mi-e frica sa nu ceara prea multe de la mine, mi-e frica ca nu-i pot oferi ceea ce el isi doreste.
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput fa-o pe ascuns, fara sa stie ai tai iar daca relatie merge bine incearca sa le bati apropouri alor tai cum ar fi daca ai avea un iubi...asa...si asa

| AndCat26 a răspuns:

(Sa sti ca link-ul care l-ai pus nu merge)
Eu zic sa nu crezi chiar toate vorbele, pentru ca toti stiu sa le spuna.Dar dupa ceva timp se pot schimba lucrurile.Nu-i arata prea multa iubire, nu-i arata ca esti asa de indragostita.
Daca iti cere si altceva si nu vrei sa-i oferi te poti desparti de el.

| katy9801 a răspuns:

Daca simti ca el tine la tine, atunci nu face sa iti fie frica, trebuie doar sa fii tu insati si in niciun caz sa incerci sa te porti mai matur.Baietii care au cap pe umeri mereu isi aleg o copilita, pe care o cresc singuri, pe care o respecta pentru ceea ce este si pe care o iubesc asa cum este.In cazul in care parintii nu sunt de acord,aici e mai greu un pic,dar nu dispera,ar trebui sa vorbesti cu ei, si cel mai bine ar trebui sa vorbeasca si prietenul tau cu ei, pentru ca ei sa stie ca te dau pe miini bune, si cind tu o sa fii cu el ei o sa fie linistiti.Din propria experienta stiu ce inseamna sa-ti fie dor si sa astepti, dar sa stii ca merita! Bafta tie!