| Massiv3 a întrebat:

Acum cateva zile m-a durut undeva sa spun unui coleg de cine ii place unui alt coleg. acel coleg i-a spus unei colege si ia fiind asa cum ii in clasa mai rauta i-a spus fetei de care ii place colegului meu si a ajuns in toata clasa. Apoi colegul acela a spus de cine imi place dar a gresit de cine si acum nu stiu cum pot repara asta sa afle ca nu imi place de cine a spus ci de alta colega. Daca nu ati inteles o sa reformulez! Multumesc anticipat TPU!

Răspuns Câştigător
| EmilyLCS a răspuns:

Buna Gaby! Draguta povestea. Incearca totusi sa folosesti nume (fictive daca nu poti reale) cand povestesti. Este mai usor de inteles.
Oricum, teoretic, este simplu. Incearca sa vorbesti cu colega respectiva intre patru ochi, si spune-i ca acel coleg a gresit. Probabil se va simti prost, sau probabil iti va aprecia sinceritatea. Oricum e mai bine decat sa o lasi cu impresia ca o placi cand de fapt nu este asa. Unii colegi pot fi rautaciosi, dar nu-i baga in seama. Bafta!
P.S.: In ce clasa esti?

| Massiv3 explică (pentru EmilyLCS):

A VI-a trebuia sa fiu a VII-a dar am avut o problema si nu m-a dat din primul an

| EmilyLCS a răspuns (pentru Massiv3):

Urmeaza-ne sfatul, si vorbeste cu fata respectiva. Bafta in continuare!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cat nu s-a aflat despre cine-i vorba nu te afecteaza. Poti sa te duci la fata despre care s-a aflat si sa-i spui ceva de genul: "Esti o fata frumoasa dar nu esti genul meu. Cine a spus asta este un idiot si eu n-am spus asa ceva".

| Giony_Viorel_1977 a răspuns:

Împuşti doi iepuri! happy