| DianaS2 a întrebat:

Heiii tuturor! Deeci. prin octombrie am vazut pe facebook o poza cu doi dintre colegii mei si inca cineva care arata chiar foarte bine (ps: sunt in clasa a 9a), asa ca l-am bagat la prieteni.

Peste vreo cateva ore incepe sa vorbeasca cu mine pe chat.Am vorbit despre chestii si chestii si apoi am aflat ca a fost coleg cu cativa colegi de-ai mei.

Nu am mai vorbit vreo luna apoi a inceput din noi sa vorbeasca cu mine...si m-a chemat in oras.Eu nu sunt genul care sa iasa la intalniri cu persoane pe care nu le cunosc, asa ca am refuzat. Au mai trecut vreo 3 saptamani si iar am inceput sa vorbim.

La sfarsit de saptamana, seara, fosta lui colega m-a chemat pe la ea impreuna cu alti colegi. Acolo s-a gandit sa il cheme si pe el. La inceput nu prea am vorbit cu el, apoi am jucat adevar si provocare si una din prietenele mele-foarte disperata dupa un prieten si care se da la toata lumea- a fost provocata sa il sarute. apoi l-au provocat si pe el sa o sarute desi toti cei prezenti stiau ca incepuse sa imi cam placa de el... Spre sfarsitul serii am pus muzica, m-a chemat sa stau langa el si ne-am tachinat asa putin cum faceam si pe facebook.

Tot timpul asta prietena mea s-a tot dat la el..eu in general sunt mai timida si nu ma pricep la chestii de genul, mai ales ca nu am avut un prieten niciodata si fara modestie pot sa zic ca nu sunt nici urata si nici proastalaughing

Asa...la plecare el ne-a condus la taxiuri pe mine, prietena mea, fratele ei geaman si inca un coleg (stam in cartierul din cealalta extrema a orasului). Fratele ei si colegul au luat-o in fata, noi doua am ramas in spate cu el. Eu am spus "Cee frig ee, mi-au inghetat mainile de tot!", iar el a zis "Mdaa si ale mele sunt reci...adica nu, stai, sunt calde de fapt. Ale tale chiar sunt reci?! Da-mi sa vad". Si i-am dat mana putin, vreo 7 secunde. Apoi prietena mea a zis:,, De ce ma conduci pana la taxi? Stiu si eu pe unde sa merglaughing", iar el : "Cine a zis ca te duc pe tine, o duc pe ea!".

Cand am ajuns acasa am intrat in vorba cu el si l-am intrebat cum ii s-a parut azi, cum sunt eu..Si el a zis, cum zice mereu, ca sunt naspa, plictisitoare si nedistractiva. Am zis apoi sa nu il mai salut eu, sa mai zica si el cate ceva.Peste cateva zile, chiar cand credeam ca e clar, nu ma place, m-a intrebat ce fac.

Sunt foarte confuza, fosta lui colega mi-a zis prin octombrie ca el are o prietena care il iubeste foarte mult si desi stie ca el mai umbla si cu alte fete nu il paraseste.El stie ca e dragut si profita de lucrul asta, e clar. Dar totusi nu e genul nesimtit, care crede ca poate avea orice fata. Cel putin nu o arata.

Prietenei mele i-a dat totusi atentie la inceput, apoi deloc; nu stiu ce sa cred, acum eu abia astept sa il vad din nou, dar se pare ca si prietena mea e cam innebunita dupa el, desi stie foarte bine ca il plac.Ce sa fac?!

Sper ca nu v-a plictisit povestea mea, funda

Răspuns Câştigător
| demongirl a răspuns:

Buna! Cred ca tipul de care vorbesti profita de faptul ca e dragut si ii place sa flitreze cu mai multe fete,desi prietena sa nu are nimic impotriva. Daca si prietena ta il place nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru ea din moment ce nici ei nu ii pasa ca si tu il placi.Dar totusi nu sunt sigura ca te place odata ce ti-a spus ca esti naspa,plictisitoare si nedistractiva, acum depinde si de felul in care o spune, daca ar avea o urma de sarcasm sau de tachinare ar ramane loc de gandit, dar daca o zice serios, atunci e clar ca nu te place.Bafta!

8 răspunsuri:
| losseru a răspuns:

Faina poveste, mai spune laughing N-am niciun sfat pentru tine sorry

| ღSecretღ a răspuns:

Nu ne-am plictisit delocwinking, eu zic sa astepti sa vezi daca chiar te place cu adevarat, lasa-l pe el sa faca primul sfat, a da si prietena ta nu cred ca tie prietena adevarat daca iti face asta cand stie ca si tu il placiwinking

| DiDixxx a răspuns:

Isi bate joc de tine oh go on

| Anda4Smile a răspuns:

Buna, in primul rand daca ai si o contiunare tu poti scrie chiar si o carte a vietii tale. big grin ok. Odata si eu am trecut prin povestea asta.eu l-am asteptat si am avut incredere in el ma va alege pe mine si se par ca dupa multe tachinari si complimente s-a dovedit un nesimtit care te lasa cand ti se aprind calcaile cel mai mult dupa el. exista in orice caz mai multe feluri de baieti dar toti urmaresc acelasi lucru nu te increde prea mult in el s-ar putea sa suferi mult dupa astawinking Bafta si nu te increde in ochisorii lui happy!

| MaryaGirl a răspuns:

E clar ca te place dar totusi fa-ti o zi libera in care sa ii spui ca il iubesti si sa ii zici ca daca nu te place sa nu isi bata joc de tine prietenei tale spune-i ca daca il place si ea si tu ar trebui sa nu mai fiti prietene asta var incurca nu? Dar daca nu vrei sa renunti la ea renunta la el si spune-i ca nu mai vrei sa vb cu el niciodata. Sper ca dai funda!

| DianaS2 explică (pentru MaryaGirl):

Normal ca dau funda, doar ca nu tie!

| MaryaGirl a răspuns (pentru DianaS2):

Sti ceva mai bine nu te ajutam pentru ca esti...

| D3Ng3R a răspuns:

Spuneiprietenei tale ca iti place de el si apoi poti sa vb cu el sa ii zici ca il iubesti.mai potisa stai asa pana iti va spune el ca te iubeste(p.s. nu-i prea bine)sau poti sa il inviti in oras daca accepta incearca sa fi cat mai feminina cu el si sa nu te dai in exces la el mult norocwinking