| DianaS2 a întrebat:

Heiii tuturor! Deeci. prin octombrie am vazut pe facebook o poza cu doi dintre colegii mei si inca cineva care arata chiar foarte bine (ps: sunt in clasa a 9a), asa ca l-am bagat la prieteni.
Peste vreo cateva ore incepe sa vorbeasca cu mine pe chat.Am vorbit despre chestii si chestii si apoi am aflat ca a fost coleg cu cativa colegi de-ai mei.
Nu am mai vorbit vreo luna apoi a inceput din noi sa vorbeasca cu mine...si m-a chemat in oras.Eu nu sunt genul care sa iasa la intalniri cu persoane pe care nu le cunosc, asa ca am refuzat. Au mai trecut vreo 3 saptamani si iar am inceput sa vorbim.
La sfarsit de saptamana, seara, fosta lui colega m-a chemat pe la ea impreuna cu alti colegi. Acolo s-a gandit sa il cheme si pe el. La inceput nu prea am vorbit cu el, apoi am jucat adevar si provocare si una din prietenele mele-foarte disperata dupa un prieten si care se da la toata lumea- a fost provocata sa il sarute. apoi l-au provocat si pe el sa o sarute desi toti cei prezenti stiau ca incepuse sa imi cam placa de el... Spre sfarsitul serii am pus muzica, m-a chemat sa stau langa el si ne-am tachinat asa putin cum faceam si pe facebook.
Tot timpul asta prietena mea s-a tot dat la el..eu in general sunt mai timida si nu ma pricep la chestii de genul, mai ales ca nu am avut un prieten niciodata si fara modestie pot sa zic ca nu sunt nici urata si nici proastalaughing
Asa...la plecare el ne-a condus la taxiuri pe mine, prietena mea, fratele ei geaman si inca un coleg (stam in cartierul din cealalta extrema a orasului). Fratele ei si colegul au luat-o in fata, noi doua am ramas in spate cu el. Eu am spus "Cee frig ee, mi-au inghetat mainile de tot!", iar el a zis "Mdaa si ale mele sunt reci...adica nu, stai, sunt calde de fapt. Ale tale chiar sunt reci?! Da-mi sa vad". Si i-am dat mana putin, vreo 7 secunde. Apoi prietena mea a zis:,, De ce ma conduci pana la taxi? Stiu si eu pe unde sa merglaughing", iar el : "Cine a zis ca te duc pe tine, o duc pe ea!".
Cand am ajuns acasa am intrat in vorba cu el si l-am intrebat cum ii s-a parut azi, cum sunt eu..Si el a zis, cum zice mereu, ca sunt naspa, plictisitoare si nedistractiva. Am zis apoi sa nu il mai salut eu, sa mai zica si el cate ceva.Peste cateva zile, chiar cand credeam ca e clar, nu ma place, m-a intrebat ce fac.

Sunt foarte confuza, fosta lui colega mi-a zis prin octombrie ca el are o prietena care il iubeste foarte mult si desi stie ca el mai umbla si cu alte fete nu il paraseste.El stie ca e dragut si profita de lucrul asta, e clar. Dar totusi nu e genul nesimtit, care crede ca poate avea orice fata. Cel putin nu o arata.

Prietenei mele i-a dat totusi atentie la inceput, apoi deloc; nu stiu ce sa cred, acum eu abia astept sa il vad din nou, dar se pare ca si prietena mea e cam innebunita dupa el, desi stie foarte bine ca il plac.Ce sa fac?!

Sper ca nu v-a plictisit povestea mea, funda

Răspuns Câştigător
| Gabrielaa90 a răspuns:

Sincer,faza cu 'Mdaa si ale mele sunt reci...adica nu, stai, sunt calde de fapt. Ale tale chiar sunt reci?! Da-mi sa vad'' as putea sa o recitesc de mii de ori si tot nu m'as satura.In fine,sa revenim.''Ce sa fac?!'', pai, eu nu m'as da batuta nici in ruptu' capului:]].Nu ar trebui sa te intereseze ca are prietena, daca il iubesti lupta! Timiditatea e de moda veche, in zilele noastre nu mai ai nevoie de asa ceva daca vrei sa obtii ceva.Lasa timiditatea si intra in actiune:]].Fii directa si intreaba'l ''Ma placi?'' nu il omori daca il intrebi si nu ai nimic de pierdut.Decat sa traiesti cu intrebarea ''Oare ma place?'' mai bine il intrebi si stii o treaba.
Bafta!

3 răspunsuri:
| GroparuVesel a răspuns:

Pot sa iti demonstrez ca esti si urata si proastawinking. Proasta fiindca ai postat aceasta "poveste" pe TPU, unde ar putea sa o vada si ceilalti prieteni de-ai tai. Urata pentru ca nu ai la profil o poza care sa demonstreze contrariul si sa nu fie de pe net sau fiindca nu ai avut prieten pana in clasa a9a.Ar trebui sa nu faci nimic.Lasa lucrurile sa curga de la sine.

| DianaS2 explică (pentru GroparuVesel):

1. Nu am poza la profil tocmai sa nu vada si cunoscutii mei povestea asta, si acelasi lucru se poate spune si despre tine.
Si 2. unde scrie ca e obligatoriu sa ai prieten pana in clasa a 9a?

| GroparuVesel a răspuns (pentru DianaS2):

1.Uita de partea cu poza de profil oh go on.
2.Scrie atat in SCNAB(Sacra Carte Nescrisa a Baietilor cat si in SCNAF(Sacra Carte Nescrisa a Fetelor).