| alealexandra254 a întrebat:

sa incep cu inceputul... am o relatie de 1 an jumate cu un barbat mai mare ca mine cu 7 ani. El este plecat de la inceputul relatiei tot pleca odata la 3 luni vine acasa stam o luna impreuna apoi iar placa. Mi-e greu, mi-e greu fara el chiar daca vorbim zilnic la telefon. Cateodata vreau sa renunt la relatia asta, dar il iubesc si nu pot. Ne certam foarte des din motive banale dar ne impacam dupa o ora. Mai are 2 luni si va veni dar parca nici asa nu mai suport o luna cu el, 3 fara. Este greu, am trecum prin multe impreuna dar niciodata nu a fost vorba de gelozie, de inselat. Avem incredere unul in altul. Voi ce imi recomandati sa lupt mai departe si sa-l astept sau sa renunt? Mentionez ca am 18 ani si sunt inca la scoala deci sa plec cu el nu as putea si nici nu as vrea.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halelele maica sfanta tu copil esti normala la cap? esti constienta ca tu in momentul asta iti distrugi tineretea in cel mai patetic mod? ai 18 ani anul asta dai bacul si admitere la facultate, astea 2 trebuie sa fie prioritatea ta in momentul actual nu limbricul ala. sper ca parintii tai sa faca tot posibilul sa te desparta de el altfel o fac eu cu un apel la politie. pune punct relatiei in momentul asta, si pune-te pe invatat ot k te va astepta sudentia unde vei trai cea mai frumoasa perioada a vietii tale.

| alealexandra254 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Apreciez raspunsul tau, dar vreau sa te contrazic nu dau bacul anul acesta sunt in clasa a 11 iar parintii mei sunt de acord cu el, nu au nimic in potriva lui. Ei bine nu am nevoie sa ma desparti de el as putea si singura crede-ma. Dar cum ti-am spus si la inceput apreciez ca te-ai straduit sa-mi dai un sfat. Multumesc!

| RAY a răspuns:

Daca te satisface sexual si fianciar de ce nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul la intrebarea postata doar tu insati ti-l poti da.

| Alcyon a răspuns:

Daca-l iubesti suficient de mult, il astepti. Daca nu, nu.