| ๑•ิ.•ั๑copilashroz๑•ิ.•ั๑ a întrebat:

Sa incep cu inceputulhee hee Deci am fost cu un baiat acum ceva timp aproximativ 3 luni, nu a fost o relatie lunga, dar pot spune ca inca tin la el foarte mult.Mentionez ca imi place de el de 2 ani, eu as zice ca il iubescstraight face. Ne-am despartit pentru ca el spunea ca eu sunt emotiva si a ramas ca vom fii prieteni.Eu nu l-am bagat in seama, nici pe mess, nu l-am sunat, nici beep, absolut nimic. El ma intreaba mereu pe mess cmf, cu cine mai sunt, daca mai tin la el si ma deruteaza, pentru ca mie imi lasa impresia ca ar vrea sa ne impacam, mai ales cand spune ca nu s-a mai implicat in nici o relatie, decat asa oh go on stiti voi pentru ce cu unele fete pentru 2-3 zile. Oare care sa fie sentimentele lui?straight face

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Tine la tine dar nu s-ar vedea cu tine intr-o relatie de durata. Acesta este adevarul. Ii placi intr-o oarecare masura dar nu poate spune ca gaseste la tine tot ce cauta el la o fata. Fii sigur ca daca se intampla in vreun fel sa ajungeti sa vorbiti de o impacare sau sa mai iesiti impreuna va fi ceva temporar. Tine la tine mai mult decat orice fata cu care iese pret de 2-3 zile dar simte ca daca ar sta cu tine ar trebui sa faca unele compromisuri si el nu vrea sa simta ca renunta la ceva doar pentru a avea o relatie imperfecta.

2 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Parerea mea ca ar fi bine sa faci ceva care sa te faca mai putin emotiva, cum ar fi agent de vanzari, sa vinzi orice. (interviuri pe strada pentru un ziar, etc). Cei dinaintea mea au dreptate. Dar daca devii o tipa cu mai mult curaj, aplomb, nu se stie niciodata. Un stimulent grozav pentru el pentru a fi prieten cu tine ar fi ca alti baieti pe care ii admira sa aiba o parere super despre tine.

| ciprianos a răspuns:

Supa reincalzita nu mai este buna! sa stii happy ce sa zic cred ca oricine iti poate spune ca despartirile iti lasa un gust mai mult sau mai putin amar. Dar dupa o perioada dupa macerarea gandurilor si sentimentelor ai sa incepi sa vezi singura solutia cea mai buna pentru tinehappy sigur poti experimenta o intalnire asa ca intre 2 prieteni care nu s-au vazut de mult, si nu pe mess cu de-alde smiley-uri si alte minunihappy! Imi doresc doar sa nu devii si tu o "fata de 2-3 zile" de-a tipului. Succes!