| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Acum aproximativ o saptamana fostul meu iubit s-a despartit de mine.Nu a vrut sa zica de ce dar am aflat eu dupa aceea...se indragostise de alta fata aflata la o distana de 40 de km de el.Peste cateva zile a revenit zicandu-mi ca a fost o prostie...si scuze din astea,ca ma iubeste pe mine si vrea sa ne impacam iar eu,pentru ca-l iubesc, am acceptat sa ne impacam insa la o zi dupa aceea cand a intrat pe mess sa vorbim eu am fost foarte rea, i-am zis ca nu am chef de vorba cu el si el ca sa ma oftice a bagat-o in conversatie pe fata aceea de care cica se indragostise(ea nu simte la fel pentru el)iar eu am crezut ca-si bate joc de sentimentele mele si i-am zis ca vreau sa ne despartim.Acum la aproape o saptamana vrea din nou sa ne impacam, tot el ca ma iubeste, ca nu poate trai fara minee..eu nu i-am zis nimic de impacare.Nu m-a inselat cu fata aia, nu stiu ce sa fac.Voi ce spuneti? Eu am 16 ani si el la fel.

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa cantaresti lucrurile, sa stai cat timp ai tu nevoie, tu cu tine si sa te gandesti binee daca merita sa lupti, sa-i mai dai o sansa, sa va impacati si sa o luati de la capat sau e mai bine sa va despartiti. Gandeste-te ce pierzi daca te impaci cu el, si ce pierzi daca nu o faci. Numai tu singura poti sa gasesti raspunsul. Eu personal, daca as afla ca prietenul meu se da la alta fata, chiar daca nici macar nu s-au intalnit fata in fata nu as mai sta cu el. Pana la urma ai doar 16 ani si crede-ma ca nici un baiat nu merita sa suferi pentru el si mai ales de la varsta asta. Asaa ca, gandeste-te foarte bine si fa ce iti spune inima si ce consideri tu ca e cel mai bine pentru tine. Baftaa;*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu stii pe cineva care sa se fi tot impacat si sa-i fie bine? Din ceea ce cunosc eu, numai prost a iesit.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Neutrino are dreptate...nu poti sa tot ii dai sanse si sa to va mearga bine. El nu stie ce vrea si tu la fel. Trebuie sa te hotarasti ori treci peste si l ierti ori nu si atunci ii dai papucii. baftawinking

| IonutzzaRalucutzza33 a răspuns:

Daca nu te-a inselat iarta-l happy cu toti trebuie sa iertamwinking happy

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Daca tie iti place sa fi inselata iarta-l, daca nu iti place uital ar fi cel mai binehappy