| FeeLtHeFreeDom a întrebat:

sa incep cu inceputul...
imi place de un baiat, am iesit de cateva ori insa nu sunt sigura daca si el ma place.Inainte vorbeam mereu, ma invita pe la el pe acasa...dar de cateva zile nu mai ma invita nicaieri...decat vorbim pe mess,nimic mai mult
a incercat odata sa ma sarute insa eu am evitat pentru ca nu am vazut cand a vrut (era intuneric afara, eram la padure) si m-a intrebat de ce am evitat, iar eu i-am spus pentru ca nu am vazut. Mi-e frica sa nu fi inteles gresit, sa inteleaga ca mie nu-mi place de el.
de cand am avut acea discutie se poarta putin diferit.
voi ce ziceti sa fac? oare nu ma mai place? sau crede ca nu-l plac eu? si daca crede ca nu-l plac, ce sa ii spun sa isi schimbe parerea?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul a vrut, tu nu! Arata-i ca si tu vrei!

| AlexandraIleana a răspuns:

Pai da cred ca asta este cauza.El crede ca l-ai refuzat si s-a simtit prost si acum ii indiferent fata de tine.Cel mai bine ar fi sa-i zici ca il simpatizezi sa vada ca il placi....Sau ai putea sa mai faci sa aiba loc o intalnire si atunci sa faci tu primul pas spre sarut! succes:*