| anonim_4396 a întrebat:

sa iti decalotezi penisul doare?
Eu nu am incercat niciodata, mereu mi-a fost prea frica pentru ca am inteles ca doare, in plus nici nu m-a interesat vreodata.

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pai tu nu ti-l-ai spalat niciodata? Nu pot crede asa ceva rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Ce, ma?
E adearat, nu glumesc. Nu m-a interesat niciodata asta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai mai baiete, crede-ma ca efectiv mi se pare de-a dreptul anormala o asemenea situatie. La inceputul adolescentei a pubertatii de obicei apar polutiile nocturne, te trezesti dimineata cu ea sculata. Iar tu zici ca ai descoporit cu totul din intamplare masturbarea. Ce sa mai zic, penisul unui tanar in perioada de pubertate produce smegma un fel de branza care daca nu este spalata zilnic se poate altera si produce infectii si boli. Ai mare grija de igiena penisului tau.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Am 15 ani jumate. Chiar nu stiam chestiile astea, eu nu am tata cu care sa vorbesc de astea, mama nu se stie nici ea cu din astea, iar cu prieteni nu am vorbit niciodata de asta. Chiar nu am stiut niciodata.

| Livelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama ta nu stie ca penisul se decaloteaza?
Mhhokay...

| anonim_4396 explică (pentru Livelord):

Ar fi o mare minciuna daca as spune ca mama nu e proasta.
Plus ca eu, nici eu nu am purtat multe discutii de genul cu ea, mi-e jena.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu reusesti sa iti decalotezi (belesti) penisul im momentul in care este in stare erecta (este sculata) inseamna ca ai o afectiune medicala care se numeste fimoza. Depinde de ce grad este insa ori ce grad ar fi este obligatorie tratarea ei deoarece in caz contrar vei avea probleme in a face sex. Daca intri pe raspunsurile mele date in urma cu 1-2 saptamani vei vedea ce trebuie sa faci, si cum sa procedezi.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar de ce asa avea eu fimoza?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindca ai intrebat asa : "Buna, sa iti decalotezi penisul doare?" ceea ce mi-a indus ideea ca in momentul cand incerci sa ti-l decalotezi te deranjeaza si te doare. Acest lucru se intampla in cazul cand ai fimoza.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu nu am incercat niciodata sa-l decalotez, dar voi incerca in curand. Mama mi-a zis ca decalotarea doare cand am intrebat-o de asta, fix de aia mi-a fost si frica sa-l decalotez vreodata.
Multumes pentru raspunsuri, oricum happy

| Emilian65 a răspuns:

La primele decalotari ai senzatia de durere, dar apoi simti o placere deosebita.

| anonim_4396 explică (pentru Emilian65):

Dar doare rau?

| SkyPilot a răspuns:

Tragi pielea usor in jos cat nu e durere.
Nu ti-a spus nimeni niciodata ca trebuie spalat si acolo?

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici macar in legatura cu masturbarea nu am fost curios, abia acum o luna m-am masturbat prima oara.(Am descoperit masturbatul mai mult din greseala).

| Andersann a răspuns:

Incearca mai intai sa il decalotezi cand nu e in stare erecta, va fi mult mai usor ...incetul cu incetul o sa reusesti si cu penisul erect.