| Roxy_6389 a întrebat:

sa va spun cum sta treabacrying Sunt suparata, de doua saptamani nu mi-am mai vazut prietenul asta din cauza parintilor. Sa va spun cum e treaba. Acum 2 saptamani era ziua de vineri si intram la ora 1 la scoala si mai faceam decat 3 ore, mi-am luat ghiozdaanul si m-am dus sa ma intalnesc cu prietenul meu pfff am stat toata ziua cu el si m-am simtit foarte bine. Seara i-am spus mamei tot dar ea i-a spus tatalui si el m-a batut ingrozitor de rau cu cureauacrying A doua zi m-am dus sa ma intalnescu cu prietenul meu, dar i-am zis mamei ca am fost la dansuri. Ei au zis sa o termin cu prietenul meu ca sunt prea mica sa am un prieten. Imi vine sa ma omor la prietenul meu as renunta pentru k daca nu prea ne mai intalnim suferim amandoi si mai bine prefer sa stiu ca nu e al meu decat sa stiu ca sunt cu el si nu il pot vedea. Daca plec de acasa mama ma urmareste si nu pot sa ma intalnesc cu el. IL iubesc enorm de mult chiar daca am 14 ani voi o sa spuneti ca nu stiu ce este aia iubire dar nu este deloc asa, Am 14 ani iar el fae 18 ani:X il iubesc enorm si as fugi cu el departe de toata lumea asta rea dar stiu ca ai mei o sa ne gaseasca si o sa fie mai rau. Vreau sfaturi cat mai multe si urgent. Cum sa ma intalnesc cu el? Sa il las sau sa nu il las orice vreau sa imi spuneti, nu vreau sa ma criticati sau sa radeti. dau funda + vot

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sa inteleg ca nu ai mai stat la ore? Adica ai renuntat la ele si ai plecat cu prietenul tau? Ca nu e prea clara chestia asta.
In acest caz, le dau dreptate parintilor tai. Nu esti suficient de matura pentru a avea o relatie. Vei fi atunci cand vei constientiza ca trebuie sa ii acorzi scolii o importanta cel putin la fel de mare ca si prietenului tau. Iti sugerez sa te pui pe invatat si sa frecventezi toate orele, astfel incat parintii tai sa observe ca ai devenit responsabila. Sunt sigura ca daca vad ca relatia asta nu iti afecteaza situatia scolara, iti vor permite sa te vezi cu prietenul tau. Chiar poti sa le propui intelegerea asta.

| soby47 a răspuns:

DAI funda? Ok atunci, uite nimanui nu ii pasa de tine sau de problemele tale. Din partea mea fa ce vrei. FUNDA?

| Luiyza a răspuns:

Sincer asi spune ca esti prea mica, dsar vad ca ai o imaginatie bogata si o inima mare.Stii se spune ca dragostea nu are varsta.Cred ca e prima ta dragoste si ai face orice deoarece il iubesti enorm.Dar fa in asa fel inact sa nu iti mai minti parinti sa nu iti mai neglijezi scoala chiar daca mai aveai 3 ore trebuia sa mergi dragstea e dragoste si scola e scoala ( asa cred eu), fa in asa fel incat sai demonstrezi alor tai ca poti avea si un iubit si sa fii silitoare la scoala Bafta popicibig grin:X

| fgsxbfhg a răspuns:

Eu aveam aproape varsta ta cand mi-am cunoscut actualul iubit si parintii mei sau impotrivit mult de tot dar pana la urma au terminat acceptand povestea mea e lunga daca ti-as povestio ai plange cu lacrimi si ai spune ca tu nu tiai ierta nicidata parintii. mama mea a fost foarte dura cu mine. mi-a facut mult rau dar asta e noi am trecut impreuna peste tot se vede ca tu il iubesti nu stiu ce sa iti spun, nu esti mik eu am iubit am trecut prin ce treci tu si stiu cum e daca va iubiti puteti depasi orice dar daca crezi ca nu puteti trai asa, adevarul e ca va faceti foarte mult rau... daca crezi ca te poate astepta inca putin si tineti legatura prin prieteni poate o sa depasiti perioada asta incearca sa stai putin linistita pana ce mama ta vede ca nu mai vrei nimic cu baiatul respectiv si nu te mai urmareste dale de inteles ca nu mai ai nicio treaba cu el doar asa apoi bucurati-va de timpul impreuna.nu uita ca dragostea invinge orice absolut orice

| Roxy_6389 explică:

Nu nu este prima mea dragoste

| Roxy_6389 explică:

Guessalina07 eu cu prietenul meu nu stam in acelasi sat si ne este foarte greu. Da-mi o idee ce sa Fac sa ne intalnim te rog si daca vrei ia id meu de mess sa mai vb si sa ma ajuti si pe mine maria.roxana29

| fgsxbfhg a răspuns (pentru Roxy_6389):

nici noi nu am stat asa aproape la inceput fugeam de acasa saream geamu laughing numai ca sa ne vedem stateam cu saptamanile pedepsita in casa dar i-l-am prezentat sau facut prieteni cu el chiar daca doar in fata ca pe la spate vai ma uimeau. dar eu le-am aratat ca el e cel pe care il vreau si gata si nu au putut face nimic si noi am reusit foarte greu si cu sudoare sa ajungem unde suntem azi si din ai lui sau impotrivit mult. dar sti care e faza ca iubitul meu este mai mare cu 12 ani ca mine. era deja barbat. au vazut ca a facut tot posibilul sa ma aiba langa el si. nu stiu team bagat in lista mea tu sa-mi dai add

| Ally01 a răspuns:

Parerea mea ste ca ai o imaginatie muuultt prea bogata! Si o prietena de a cuostiintei mele a fugit cu iubitul ei tot cu 4 ani mai mare si si-a stricat viata. A ramas insarcinata si tipul a parasit-o. Mama ei a dat-o afara din casa, iaracum locuieste cu chirie si lucreaza la 15 ani. asa ca ai grija!