| no_5867 a întrebat:

buna sambata am fost in excursie la iasi si acolo au venit niste colegi din clasa mea si alti copii a fost si un baiat care mereu ma lua in brate si azi cand am terminat orele ma astepta in fata clasei avem clasa una langa alta voi ce credeti ma place?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Da, eu cred ca te place, continua sa ti legatura cu el, vb cu el, zambeste-i, fi comunicativa si naturala, poate vei avea rezultate bune si cine stie ce poveste de iubire iasa intre voi.

| CevaNormal a răspuns:

Pai nu-ti ramane sa incepi flirtul, dupa aia daca totul va fi ok, aceasta va trece in ceva mai mult, succeswinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da. Si stai calma, ai prins farmecul Iasului, si eu tot de o ieseanca am fost indragostit odata. laughing

| oz a răspuns:

Am crezut ca te astepta afara, pe frigul asta...(chiar era disperat)
Da...este foarte posibil sa te placa...incepeti "tratativele" ce si cum...chestii...

| sam a răspuns:

Da, te place! e prea mic sa se prefaca...sau sa aiba cine stie ce intentii...cum spune lory mai sus

| Mihaela023 a răspuns:

Eu cred ca da, atat timp cat te i-a in brate sau alte chestii.In rest fi naturala.In primul rand trebuie sa fii tu insati, sa nu incerci sa pari ceea ce nu esti - mai emancipata sau mai matura decat esti. Vei transmite mesaje contradictorii si el va fi foarte dezamagit, pentru ca poate se va indragosti de o alta fata decat esti tu de fapt. Sa nu te fandosesti incercand sa pari mai feminina, mai pisicuta, mai... altfel. Fi asa cum esti tu, dar mai zambitoare (tuturor ne plac oamenii zambitori si relaxati pentru ca ne relaxeaza si pe noi), mai increzatoare, mai dispusa sa asculti ce are el de spus, mai dispusa sa afli cine este el, nu sa vorbesti despre tine, mai concilianta, nu dornica sa iti impui propriile dorinte cu orice pret. Si mai ales corecta, nu ca alte fete, care dupa ce l-au cucerit, se plictisesc si vor alt baiat. Daca pari interesata de el (priviri, intrebari, zambete) pasul urmator este sa strangi din dinti si sa ai rabdare. Daca faci tu primul pas vei parea o prada usoara si isi va pierde repede interesul pentru tine, chiar daca se va simti flatat de atentia si declaratiile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. te place
2.isi bate joc
esti fata trebuie sa ai simturile astea...adica uita-te la ochii luimla cum te privesti si iti dai singura seama
e de treaba? ca daca nu e tu poti fi doar un pariu(stii cum st baietii :p)

| soulraiders a răspuns:

Totul e posibil dar el poate sa confirme adevarul nu ceea ce alti vor spune... cel mai indicat e sa il intrebi. tenteaza