| cocodrilo12345 a întrebat:

Bună, sâmbătă seara la 6 am întreținut relații intime cu partenerul meu neprotejat acesta nu și-a dat drumul deloc în mine, iar a doua zi Dumincă mi-a venit ciclu pe la ora 9 iar pe la 12 am făcută din nou cu prietenul meu neprotejat iar acesta nu și-a dat drumul iar luni la ora 14:50 am luat pilula de a doua zi, sunt șanse să fiu gravidă? (Și încă o mică problemă azi de dimineață am luat un nos pa de 80 mă poate afecta cu ceva?)

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poți fi gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poți sa fii gravida.

| Cosmin3412 a răspuns:

Sunt șanse să rămâi la fel cum sânt șanse să nu rămâi. Asta poți vedea după aceea făcând un test de sarcina. Dar probabilitatea e destul de mică. Decât să iei pastilă de a 2. a zi, mai bine mergi si iei anticonceptionale, daca ai o relație intimă activă sau folosești prezervativul. Chestia cu scosul la timp nu functioneaza mereu. În țările occidentale fetele iau anticonceptionale de la 14 ani, asta cu acordul părinților și doar prescrise de medic.