| Teoteoteoteo67 a întrebat:

Bună, scriu aici în speranța că voi primi părerile voastre.
Am o relație de mai bine de un an cu prietenul meu, in ultimele 2 luni de când am început să locuim împreună a început să refuze să facem sex, nici înainte nu făceam sex mai des de 3-4 ori pe luna dar acum îi tot cam așa dar îi mai nașpa având în vedere că locuim împreună.
Nu dorește să facem sex, dar îmi cere zilnic sex oral...
Simt că numai eu îmi doresc să facem sex ( el nu menționează niciodată asta) nu mă simt dorita. Ne iubim dar avem o problema

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii este frica sa nu-i faci vreun bebe.

| GdX a răspuns:

Aceasta discutie trebuie purtata cu el, nu cu noi. Ce vrei sa iti facem aici? Omul stie de ce nu vrea. Poate ca nu il satisfaci si prefera sa te refuze. Discuta cu el. Pentru ca relatia sa functioneze trebuie sa fiti deschisi unul cu celalalt. Bafta.

| LaraClarice a răspuns:

Eu cred că ar fi mai bine să îl refuzi până nu primești și tu ce îți dorești. Nu e corect ce se întâmplă în relația voastră, sexul nu trebuie sa fie satisfăcător numai pentru unul dintre parteneri. Ați discutat despre asta? Știu că e greu, insa mai bine rezolvi ceva acum, nu mai târziu cand lucrurile se agravează.
Multă baftă!

| Freya1 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el si sa il intrebi? Sigur trebuie sa aiba o explicatie, daca nu atunci spune-i ca esti si tu om si ai nevoi iar o relatie nu se tine fara dragoste, sex si afectiune.

| alina2k18 a răspuns:

''Ne iubim dar avem o problema ''
Ce de iubire cand ala iti da DOAR MUMU laughing
E clar ca nu ii place peezda tawinking din moment ce oricum nu te footea nici inainte dar vrea mumu zilnic nebunu laughing acum ca stati impreunawinking
Ce sa zic, e cam plictisit de tine deja si 100% foote pe altawinking
TRista situatia... pentru tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestii neinsemnate. De acum roagã-l pe partenerul tau sa te facã frumoasa.etc. in timp ce ii faci sex oral zilnic.

| mihaicelsfant a răspuns:

Cel mai bine sa vorbesti cu el despre asta.

| Rihhana1 a răspuns:

Posibil sa isi fii pierdut respectul si interesul, incearca sa-l recastigi cumva.
Crezi ca are pe alta? (intreb in nestiinta de cauza)

| Teoteoteoteo67 explică (pentru Rihhana1):

Nu, nu cred asta

| Rihhana1 a răspuns (pentru Teoteoteoteo67):

Atunci incerca ceva nou, gen o tinuta sexy urmata de-o seara romantica sau luati cina in oras.

| Basilievski a răspuns:

Ai putea sa il parasesti, doar e relatie de un an, poti trai fara el. Gasesti un baiat ce nu refuza sa faca sex cu tinewinking

| Stilgar a răspuns:

Eu cred ca prefera sexul oral din doua motive: 1. probabil esti mai buna la oral decat la normal, 2. nu necesita tare multa munca din partea lui, o fi mai lenes.

| Teoteoteoteo67 explică:

Daca ai fi băiat de ce ai face acest lucru?