| Highus a întrebat:

Se intampla ceva ciudat cu mine si poate m-ati putea ajuta cu niste sfaturi. Nu mi-a venit menstruatia de 48 de zile... tin sa mentionez ca in toate astea 48 de zile astazi de exemplu, mi-a venit FOARTE foarte putin sange, si la fel s-a intamplat si acum cateva saptamani. Aveti idee ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape sigur este vorba de niste dereglari hormonale severe si din acest motiv ovarele tale nu produc ovulul luna de luna si in lipsa ovulului nu se poate produce nici menstruatia. Trebuie sa te prezinti la un cabinet, o clinica ginecologica pentru consultatie amanuntita fiindca doar in acest mod medicul ginecolog pe baza investigatiilor intreprinse si pe baza rezultatelor analizelor hormonale poate sa-ti prescrie tratamentul adecvat. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Un soc, un eveniment sau o situatie stresanta pot intarzia ciclul si cu pana la 7 zile. Cel mai bine e sa mergi la medic!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor, ăla sigur stie ce ai, te consultă, discută cu tine, dar aici pe TPU cine te poate consulta? nimeni.

| Highus explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am sa merg, am vrut sa vad daca aveti o idee cu ce s-ar putea intampla.

| Emilian65 a răspuns:

Raspuns la problema prezentata de tine iti poate da numai un medic ginecolog.

| Yoanna111 a răspuns:

Acesta este un caz care poate fi rezolvat de medic happy