| AncaAlexandra a întrebat:

Se pare ca de cateva de saptamani am inceput sa simpatizez un baiat din liceu.La inceput nu a fost o chestie serioasa sau de bagat in seama, dar de ceva timp a devenit serios. Tipul e in a12a si are clasa langa clasa mea, la etajul 1. Din pacate, eu sunt doar pe clasa a9a si nu stiu daca am vreo sansa cu el.Nu vorbim, dar de fiecare data cand trec pe langa el se uita la mine si eu la fel.Nu stiu sigur daca se uita doar asa in trecere sau simte ceva pentru mine...Nu are facebook si e putin imposibil sa vorbesc cu el.Plus ca mai sunt chestii care ma pun in dezavantaj deoarece el e motociclist si de obicei baietii de genu' sunt mai grei de cap.Si din pacate el peste 2 saptamani pleaca din scoala si nu cred ca voi avea sansa sa vorbesc vreodata cu el sad..Am vazut si cercul lui de prieteni dar din pacate nu sunt genul care sa mearga prin cluburi, cafenele etc..Cum o fac eu cand ies in oras.Mi-ar putea da cineva o idee cum as putea sa vorbesc cu el? Imi place mult de el si imi doresc mult sa-l cunosc happy

Răspuns Câştigător
| DDoctorita a răspuns:

Daca chiar vrei cu adevarat sa vorbesti cu acest baiat, ia-ti inima in dinti si urmatoare data cand il vezi pe coridor la scoala, bagate in vorba cu el! Daca el vrea ceva cu tine, o sa iti urmeze conversatia, daca nu, o sa fie sec si va pleca! happy

| AncaAlexandra explică (pentru DDoctorita):

O sa incerc zilele urmatoare..cine stie.happy

1 răspuns: