| MadalinaMadyy78 a întrebat:

Buna,se poate face un test de sarcina dupa 4 zile de la conceptie? Sunt foarte nerabdatoare sa aflu daca voi fi mama.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Cel mai repede se poate face dupa 10 zile printr-o analiza de sange sau dupa minim 21 de zile prin testul clasic pe baza urinei.

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu dupa 3 saptamani se face testul de sarcina, voi femeilor de ce nu va puneti la punct anumite notiuni generale despre aparatul vostru reproducator. o sa te superi pe mine dar e de plans ca vrei sa devi bortoasa si nu cunosti lucrurile elementare ce implica acest proces.

| MadalinaMadyy78 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

In primul rand te-as ruga sa vorbesti frumos, iar in al doilea rand este strict parerea ta ca nu stiu, poate stiu mai multe decat crezi dar un sfat nu strica.Nu esti obligat/a sa raspunzi tuturor intrebarilor de pe TPU. Multumesc pentru sfat chiar daca e urat interpretat.

| RAY a răspuns:

Madyy ai rabdare si asa 80% sunt avorturi spontane

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru RAY):

80% esti sigur? ca sa se declanseze avortul spontan este nevoie de prezenta unor afectiuni patologice serioase sau administreare de medicamente contraindicate, nu e ceva ce se intampla des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iese corect decât după 21 zile.

| MadalinaMadyy78 explică:

Am fost la farmacie si doamna de acolo mi-a spus ca se poate depista o sarcina si dupa 5 zile de la data conceptiei.