| ea0doar0ea a întrebat:

Daca am facut un test de sarcina la 20 de zile de la posibila conceptie e corect? A iesit negativ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este foarte ok, mai ales ca testul de sarcina se face dupa 14 zile.
O zi frumoasa sa aihappy

| ea0doar0ea explică (pentru caramela):

Multumesc! big grin

| caramela a răspuns (pentru ea0doar0ea):

Cu multa placerehappy

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Siguranta lui este de cam 85%, daca l-ai facut din prima urina de dimineata. Oricum, trebuie repetat, dupa inca 4-5 zile, obligatoriu di prima urina de dimineat

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face și după 7 zile, sunt formați aniticorpii și este prezent hormonul sarcinii în urină, sânge.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE când/cum l-ai făcut...
Şi, oricum, rezultatul trebuie CONFIRMAT de încă un test efectuat la 3 zile după primul!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| ea0doar0ea explică (pentru bursuc001):

L-am facut perfect corect. Atat ca nu am asteptat 21 de zile ci 20, sper ca e ok deoarece nu e mare diferenta

| bursuc001 a răspuns (pentru ea0doar0ea):

Dacă l-ai făcut cu prima urină de dimineaţa, atunci probabil că este concludent happy
Să mai faci un test corect peste 3-4 zile.

O zi frumoasă.

| ea0doar0ea explică (pentru bursuc001):

Da,prima urina de dimineata. Multumesc la felhappy

| bursuc001 a răspuns (pentru ea0doar0ea):

Cu plăcerewinking

Mulţumesc şi eu!

| Fatamuntilor a răspuns:

In general DA!
Dar sunt teste carehttp://www.contraboli.ro/cum-se-face-un-test-de-sarcina/ se fac si la 21 de zile, oricum te-ai apropiat
Dar trebuie sa stii ca nici un test nu e sigur 100%
De preferat sa repeti testul zilele urmatoare.

| Ioanaaal a răspuns:

Un test de sarcina se poate face la 14 zile de la conceptie.Deci e okbig grin

| georgyana25 a răspuns:

Da.O posibila sarcina se depisteaza dupa aproximativ 2 saptamani.