| memdepay a întrebat:

Buna seara, am 17 ani, sunt baiat si întâmpin 'o problemă'.
Eu cu prietena mea avem acte sexuale si totul esti perfect, doar ca eu nu mi pot da drumul cat timp sunt langa ea, nu conteaza ceea ce se intampla (fie ca imi face sex oral, fie ca facem dragoste), pur si simplu de la primul meu act sexual nu am reușit sa mi dau drumul oricât de mult as fi vrut sa ma eliberez. (si tin sa precizez ca actul nu tine 5 10 minute, ba chiar tine pana cand ea imi cere sa ma opresc, culmea este ca si ea mi-a spus ca si ar dori sa ma vada cand ejaculez, si crede ca e problema la ea si se simte jenata, dar nu).
A da, am uitat sa zic ca atunci cand masturbez singur imi dau drumul fara nicio problema.
Dau fundă, si rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ceea ce relatezi este real, in acel caz ar fi indicat sa discuti cu un psihoterapeut sexolog. Fiindca este posibil ca disfunctia amintita sa fie de natura psihica, mintala, in mod concret cazul ar apartine de domeniul unui astfel de specialist. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai masturba o perioada(o saptamana, doua saptamani sa mai multe saptamani) si dupa aceasta perioada vei observa ca ai sa poti ejacula cand faci sex cu iubita ta.

| Șurubelniță a răspuns:

Așa e la început. Sigur, n-ar strica să faci și ceea ce ți-a recomandat Corbul, dar de obicei atunci când îți începi viața sexuală întâmpini probleme cu erecția sau ejacularea. Mai mult decât sigur te simți rușinat să faci asta sau poate că ți-e frică, cine știe?
Eu când mi-am început viața sexuală,, țineam,, cât mai mult în mine doar ca să dureze cât mai mult ca să îmi satisfac partenera. Poate și tu faci la fel, dar treaba ar trebui să se schimbe o dată cu trecerea timpului. Iar dacă problema va persista atunci e obligatoriu să consulți un pshihoterapeut.