| Andreeashine a întrebat:

Buna seara,
Am 19 ani si in urma cu cateva ore m-am dezvirginat. Am incercat de mai multe ori doar ca ma durea foarte tare si nu puteam sa il las pe prietenul meu sa inainteze. Astazi pana la urma am reusit,desii m-a durut foarte tare si am sangerat. Insa dupa sangerare tot aveam dureri cand introducea penisul,apoi era cat de cat ok,insa mai e un sfert de intrat si ma doare daca inainteaza destul de tare. E ca si cum ar tine ceva acolo...
Iar acum simt o presiune, o usoara jena in vagin.
Este normal?
Tin sa mentionez ca ieri mi-a trecut ciclul.

11 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Sau poate o are mai mare si de asta te doare, trebuie mult preludiu sa te uzi bine sau folositi lubrifiant si nu uita de prezervativ.

| Morenna10 a răspuns:

Nu trebuia sa insiste atat de mult, dar stai calma ca e normal

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-a masturbat inainte de a incepe sa te dezvirgineze? Durerea ar fi fost mult diminuata. Daca nu a intrat pana in fundul vaginului acest lucru se datoreaza incordarii excesive a muschilor vaginali din cauza durerii, ceea ce cauzeaza rigidizarea lor.In zilele urmatoare ar fi indicata o pauza pentru detumefierea zonei labiale si a muschilor vaginali. De asemenea inainte de o urmatoare penetrare va recomand un preludiu cat mai lung si o masturbare cu 2 degete cat mai energica.Este bine ca ati facut acest prim sexin perioada nefertila cu risc extrem de mic de sarcina.

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca nu a stiut ce are de facut cu o virgina. Ar fi trebuit sa te faca sa te relaxezi, sa te excite bine si sa aiba grija sa fii bine lubrifiata (natural sau artificial).
Tot ce descrii poate fi normal (scriu asa pentru ca unele fete nu au aproape de loc dureri). Data viitoare ai grija sa se ocupe cum trebuie de preludiu happy
Ciclul nu are nici o importanta. Dupa primul contact, urmatorul iti poate intarzia (este destul de frecvent). Sper ca ati facut-o protejat happy

| Alcyon a răspuns:

Vaginul tau nu e inca elastic. N-ar trebui sa te forteze atat de tare. Nu e obligatoriu sa o bage pe toata. Daca barbatul e foarte dotat, nici nu e bine sa faca asta, fiindca te poate rani.

| Delocimportant a răspuns:

In sfarsit, pot afirma: "ceva proaspat lasat de altul".

| Andreeashine explică (pentru Delocimportant):

Adica?

| BoOoMbOnik a răspuns (pentru Delocimportant):

Esti penibil!

| Delocimportant a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Esti o curva nenorocita si ma *** in gura ta si a lui mama ta, tarfa oribila si nespalata.

| BoOoMbOnik a răspuns (pentru Delocimportant):

laughing Hai ca asta e buna. Ai stat tu la **** mea sa vezi daca sunt curva sau nu? Si nespalata? Sau probabil eti gay ca vad ca ai scaunelul roz la profil laughing Cred ca esti un pusti din ala frustrat de 15, 16 ani.

| bbbbbuuuuubbbbbbyyyyyyyyyyyyy99 a răspuns:

Paii. Este normal sa te jeneze deoarece vaginul tău s-a lărgit. Problema lui e ca a insistat. Trebuia sa facă încet mai ales ca ai fost virgina. Ciclul nu contează pentru prima data ai grija a doua ora ca Îți poate întârzia :* ai grija cu cine faci și spune mai încet ca poți ajunge la boli vagin ale :*