| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, am 2 teste de sarcină negative efectuate la 23 si 27 de zile, dar menstruatie absenta de 3 zile, e posibil sa fie de la escapelle din luna ianuarie(după escapelle mi-a venit dar luna asta nu) sau oare de la ce e?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual aproape in toate cazurile devine neregulat mai mult sau mai putin, pe o perioada de cateva luni in cazul in care este folosita pastila de a 2-a zi (contraceptiva). Siu in cazul tau lungimea ciclului menstrual sa modificat si din acest motiv nu a mai pornit la data preconizata.Fiindca rezultatul celor 2 teste de sarcina sunt in mod cert valide si corecte in prioportie de peste 98-99% este cu totul imposibil sa existe o sarcina chiar si una cu totul ipotetica. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Este posibil sa fie, deoarece pastila de a doua zi este o bomba hormonala care poate afecta activitatea hormonala.
Poti observa anumite neregularitati ale ciclului menstrual pe o perioada de cateva luni.Cate mai exact depinde de cum sintetizeaza si gestioneaza organismul tau levonorgestrelul.
Cu toate ca o intarziere a ciclului menstrual de pana la 3 zile nu este privita ca fiind o problema majora sau o anormalitate, este foarte posibil ca bomba hormonala numita Escapelle sa iti fi dereglat momentan activitatea hormonala.

| Teo29 a răspuns:

Daca o faceti neprotejat, sansele de sarcina vor exista mereu. Acum pot fi reactii ale pastilei de a 2 zi

| anarosca78 a răspuns:

Foarte amuzantwinking

| SilentRain a răspuns (pentru anarosca78):

Treaba ta sa nu spui ca nu ți-am spus laughing

| leny1213 a răspuns:

Prieteni mele i-a venit menstruatia dupa 27 zile intarziere, deci daca nu astepti vreun copil eu zic ca esti safe.

| anarosca78 a răspuns (pentru leny1213):

Mi a venit azi, cu 5 zile întârziere