| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am avut un contact neprotejat în 1 ianuarie in urma căruia am luat escapelle, de atunci am avut menstruatie si 3 teste de sarcină negative toate efectuate după 21 de zile, apoi am avut 2 contacte protejate in a 5 a si a 8 a zi de ciclu(perioade nefertile) de ieri ma dor sânii la atingere si imi apar câteva coșuri, sunt semne premenstruale? Având în vedere că ultima menstruatie am avut-o in 16 ianuarie

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actualul ciclu menstrual a ajuns in cea de a 28-a zi, se poate aprecia ca procesul de pregatire a sangerarii menstruale este inceput de organismul tau prin semnele amintite: sanii durerosi la atingere, cosuri, etc. care cel mai probabil reprezinta simptomele premenstruale care apar/se produc cu cateva zile inainte de momentul pornirii efective a sangerarii nenstruale. Multa sanatate!

| anarosca78 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am si un lichid alb gălbui destul de apos

1 răspuns: