| anonim_4396 a întrebat:

Bună,ultimul contact sexual neprotejat l-am avut in 31 dec, în urma căruia am luat escapelle (după o oră), în 16 ian mi-a venit menstruatia, apoi am avut 2 contacte protejate in 20, 23 ian, în februarie si martie am avut menstruatie si câteva teste negative toate efectuate după 21 de zile iar in 31 martie am avut încă un contact protejat(in a 7 a zi de menstruatie), dar tot am impresia aceea ca sunt însărcinată si am dureri abdominale...ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza celor precizate se poate aprecia ca in proportie de peste 99% a fost cu totul imposibil sa fi ramas insarcinata in urma celor 2 acte sexuale intretinute in 20 si 23 Ianuarie fiindca au ulterior s-au produs 2 menstruatii in lunile Februarie si Martie si acest lucru ti-a fost confirmat de rezultatele NEGATIVE a testelor de sarcina efectuate la timpul potrivit (dupa 21 de zile).
Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina in a 7-a zi a ciclului menstrual este foarte mica de numai 2-7%, dar NU este si cu totul IMPOSIBILA.
Momentan NU se poate face nimic in afara de a astepta sa treaca cele minim 21 zile pentru a putea sa faci testul de sarcina.
Multa sanatate!

| anarosca78 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cel din a 7 a zi a fost protejat si protectia intactă si verificată.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o parere, doar ca te stresezi inutil.

| 09Ioana09 a răspuns:

Că esti doar putin speriata. Nu ai de ce să-ti faci griji

| JavraCaineNebun1995 a răspuns:

Ca esti foarte perversa