| Secret227 a întrebat:

Bună seara!
Am 25 ani, iar de când mi-am început viața sexuală eu nu am simțit niciun fel de plăcere cu nicio fată cu care am fost.
Îmi puteți spune cum să fac sau ce să iau să simt plăcere?

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca situatia e atat de grava cum de nu ai cautat ajutor medical pana la 25 de ani?

| RAY a răspuns:

Sexul este un lucru intim care imlica partea pshiologia a omului tu fiind mai solitar de fel,este greu sa te apropi de cineva la nivel intim,de asta e bine sa incepi o relatie sau sa fii mai sociabil,sa fii mai deschis la socializare,solitari de fel au depresie, anexitate, atacuri de panica, daca nu esti sociabil real e foarte greu sa te apropi de cineva, nici eu nu am simtit
1, Nu era atragatoare fizc
2, Nu stia sa socialiseze
3, am vazut ca se grabeste
mie imi plac oameni comici, care stiu sa se implice sociabil

| Violleta2022 a răspuns:

Dar cand te auto-satisfaci cu propria-ti mana, simti placere?
Cat de des te auto-satisfaci?

| Secret227 explică (pentru Violleta2022):

2/3 ore pe zi
Nu simt nimic nici atunci

| Violleta2022 a răspuns (pentru Secret227):

Nu face sens ce spui, daca nu simti nimic cand te masturbezi, de ce o mai faci de 2-3 ori pe zi?

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că e mai mult de latura emoțională, adică tu vezi (subconștient cred) in femeie doar un obiect care te satisface și atât (chestie generată de filmele porno ) sau poate nu te ai putut conecta cu părinții când erai mic și ai acum, in viața de adult, lipsuri emoționale.
N-ar fi un lucru rău să vizitezi un psiholog sau psihoterapeut.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Nu ati simtit vreo placere, pentru ca nu aveti / nu puneti vreun sentiment in aceste relatii. E ceva mecanic. Este o eliberare de hormoni.
Cand veti avea pe cineva care va fi mai apropiat de sufletul dumneavoasta si veti simti si ce trebuie atunci poate ca lucrurile se vor modifica si la nivel sexual. Pana atunci va fi un sport. E pacat sa fie asa.

| AntonIacobescu619 a răspuns:

O lingura de miere pe stomacul gol si te va rvita de raceala! SI daca nu merge incearca s o faci cu un barbat