| adynutza_8297 a întrebat:

Bună seara, am aproape 18 ani, am și eu o problemă si o întrebare, pentru cultura mea generală să stiu. Port sondă de 5 ani și 10 luni, și vreau să va întreb dacă o să pot face dragoste vreodată dacă port sonda asta. Vă rog, vreau un răspuns sigur, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa stim de ce porti sonda. In principiu, daca problema este strict urinara si nu implica organele genitale, vei putea avea o viata sexuala normala (vaginul este complet separat de uretra).

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sonda?

| danutzu96 a răspuns (pentru RAY):

E vorba de sonda urinara.

| RAY a răspuns (pentru danutzu96):

Sonda asta trebuie puratata mereu? sau doar cand urinezi?

| danutzu96 a răspuns (pentru RAY):

Sonda poate fi si permanenta. Este folostia mai ales dupa operatii.

| mihai69 a răspuns:

Singurul care poate răspunde sigur este medicul urolog.
Pe de altă parte, ai putea încerca empiric să vezi dacă și cum poți face asta. Pentru început, caută să vezi cum (și dacă) te poți masturba; ce metode sunt eficiente și nu te deranjează. Apoi, ar mai fi o „mică" problemă: să găsești omul care nu o va lua la fugă speriat când va vedea „instalația" din dotare.
Baftă!

| adynutza_8297 explică:

Sonda o port permanent deoarece am Vezica Neurogena

| adynutza_8297 explică:

Sonda o port permanent deoarece am Vezica Neurogenă

| adynutza_8297 explică:

Sonda o port permanent deoarece am Vezica Neurogenă.