| PowerKoko a întrebat:

Bună seara, am și eu o întrebare, o sa mai fie vreodată clima ca înainte vara sa fie vara și primavara primăvara? Vreau un răspuns concret, mulțumesc.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu seamana a intrebare. Dar clima nu va mai fi ca altadata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca tu stii ce inseamna cuvantul "concret", fiindca intrebarea ta nu are nici o logica, deoarece nu exista persoana pe globul asta, care sa-ti poate raspunde "concret".

Cati anisori ai?
Ai invatat la geografie despre clima, cum se formeaza anotimpurile samd?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil în câteva mii/sute de mii de ani va reveni ciclul climatic cine știe...

| dullcat a răspuns:

Buna.In viata asta? Clar nu. Specia umana are un dar incredibil de a seca totul de resurse si a accelera, in timpul acestui proces, schimbarile climatice, care oricum s-ar fi intamplat mai tarziu, ciclic.

| relian a răspuns:

Da o sa mai fie, nu-i nimic batut in cuie. Vremea mereu a fost in schimbare, au fost perioade mai calde, sau mai reci, au alternat, uneori perioade lungi, alteori mai scurte.

Vara oricum este vara, e cald, primavara e cam tot primavara laughing ce s-a schimbat in RO este iarna, nu mai e cum fuse odata pe vremuri, s-a facut mai blinda.

Daca doar vara si primavara te intereseaza, astea is inca cam la fel.Bine,a cu depinde si unde locuiesti tu, in ce zona pe planeta Terra laughing pentru ca in unele zone asa este se schkmba curentii, se schimba si temperaturile.

| ReddY25 a răspuns:

Puțin probabil

| carevaescu a răspuns:

Singurul răspuns concret este: "nimeni nu poate ști nimic despre cum va evolua clima".

Restul sunt opinii, speranțe, retorici, etc.

Asta deoarece atmosfera este un sistem atât de complicat încât nu se poate simula cu tehnologia modernă.

| KovacsB a răspuns:

Vara nu-i ca iarna.

| hipotronic a răspuns:

Salut! Din punctul meu vedere la ora actuală nu mai este nevoie să fii specialist ca să îți dai seama că nu va mai fi niciodată la fel, cel puțin nu în timpul vieții noastre

Încălzirea globală și poluarea, resursele planetei care sunt pe minus, sunt și ele de asemenea fapte reale și clima din contră se va înrăutăți și va fi din ce în ce mai imprevizibilă

Anul acesta de exemplu a fost cel mai călduros an din istoria măsurătorilor

Planeta își poate reveni, dar pentru asta ar fi nevoie de sute de ani în care numărul oamenilor de pe planetă ar scădea la jumătate, din 8 la 4 miliarde și în același timp acei oameni nu ar mai polua și consuma resursele planetei într-o manieră atât de nocivă

Vestea bună e că încă putem trăi pe planetă chiar dacă vom prinde fenomene extreme și toate cele

| intangibilul a răspuns:

Nu.