| Ioana6905 a întrebat:

Buna seara, am avut o relatie de un an si cateva luni cu fostul meu iubit, am sarbatorit Craciunul impreuna. El era schimbat adica mai rece si distant. Statea cu prietenii lui pe internet si nici nu ma baga in seama.Noi aveam relatia la distanta si am venit atunci sa sarbatorim impreuna la cererea lui.I-am spus sa nu mai stea, insa el mi-a spus sa ma duc acasa daca nu imi convine. Din cauza incercarilor mele de al indeparta de prieteni lui cu care statea aproape non stop cu ei pe internet, mi-am luat bataie de la el si cand i-am spus ca o sa fac si eu ca el, m-a strans de gat. Puteti sa imi spuneti ce la putut determina sa dea in mine? Acum el ma mai cauta insa pentru ce mi-a facut am refuzat sa mai fiu intr-o relatie cu el. Face in felul urmator: vine, vorbeste cu mine, daca nu sunt de acord cu el ma face in tot felul dupa imi spune ca ii pare rau si spune ca ma iubeste, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

El nu caută o iubită, ci mai degrabă un "animăluț", o pisi fără creier, fără respect de sine și fără prea multe pretenții de la ea însăși.
Fii demnă. Nu accepta frimituri de sentimente. Cel mai probabil a fost un moment în care a fost orbit de furie, și de aici reacția lui violenta, însă furia, nu-i scuză prostia.
Fă-ți o favoare și mergi mai departe.

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Te-a batut si tu nu stii ce sa faci? Sincer. esti RETARDATA?

| sofisis a răspuns:

Cum ce sa faci? Fugi cat te tin picioarele in directia opusa. Fereasca...e usor nebun omul.

| Lichan1 a răspuns:

Hei din cate înțeleg văd că este foarte violent ar trebui să stai la distanță de el dacă vrei dar eu te asigur că un om nu se schimbă peste noapte.

| Ioana6905 explică (pentru Lichan1):

Iubirea te schimba, asta e valabil pentru mine.

| Lichan1 a răspuns (pentru Ioana6905):

Pai se pare că pe el nu la schimbat dar faci cum vrei dacă vrei să rămâi cu el este problema ta eu doar ți-am dat un sfat dar câți ani ai?

| Georgiana871 a răspuns:

Buna Ioana, inteleg ce cauti tu, o rezolvare.

Nu te lua dupa ce zic altii! E cea mai mare prostie, numai tu si partenerul tau stiti cel mai bine cum si ce s-a intamplat.

Insa, daca tot am dat de mesajul tau te voi ajuta.

In primul rand, sa stii ca relatia voastra chiar a fost una frumoasa, bazata pe iubire. Felicitari!

In al 2 lea rand, foarte frumos din partea lui sa te cheme de Craciun la el, in cazul asta i-ai castigat increderea si familiei.

Draga mea, tu ai zis ca statea si cu prietenii lui..., lasa-l, da-i timpul si spatiul lui necesar. Nu-l sufoca, crede-ma, pe tine te-a vrut alaturi de Craciun nu pe ei. Ca nu era greu sa-i cheme. Are si el nevoie sa se destinda. Ce poti face altceva pe calculator decat sa te joci?
Gandeste-te si la el, nu numai la nevoile tale.

Acum cu bataia, trebuie sa-mi spui mai detaliat ce s-a intamplat. Nu exista om care sa "sara la bataie" asa din senin fara motiv. Daca sunt detalii mai private putem vorbi in privat.

E pacat! Relatia voastra pare sa fi fost una frumoasa! Priveste unde a inceput.

Daca ai nevoie de ajutor sau nelamuriri incearca sa ma contactezi.
Sunt o fata care a trecut si ea prin ce ai trecut si tu.

| Ioana6905 explică (pentru Georgiana871):

Multumesc frumos, chiar incercam amandoi sa reparam si sa ne revenim oare cum cu relatia pentru ca nu avem incotro daca ne iubim. Noi oare cum semanam la aspect si gandim de multe ori la fel, avem multe lucruri in comun si ne intelegem. Am trecum amandoi prin multe din cauza relatiei si am luptat amandoi pentru ea, eu chiar am renuntat la cea mai buna prietena a mea de trei ani de zile pentru ca il placea pe el si ma discredita in fata lui. Am trecut eu mai ales prin multe. Eu mai mult am luptat pentru el de la inceput si asa i-am aratat ca il iubesc, renuntam la tot pentru el. Doar m-a speriat reactia lui pentru ca eu nu il stiam un tip violent dar, este si foarte gelos si stiu ca jumatate a actionat asa din cauza geloziei. Eu tot il iubesc si am vrut sa ascult si alte pareri.

| Georgiana871 a răspuns (pentru Ioana6905):

Pari o fata simpatica, vrei sa mai stam de vorba din cand in cand? Am sa-ti trimit un mesaj in privat.

| Georgiana871 a răspuns (pentru Ioana6905):

Ma bucur ca ti-ai gasit iubirea adevarata! Asa si trebuie! Lupta pentru ceace iubesti si uite, un alt sfat foarte bun, nu-i da motiv de gelozie, nu vorbi cu baieti, daca ai de gand sa intemeiezi o familie uita de baieti. Gandeste-te doar la el, nici nu-ti trebuie altii. Daca nu o sa faci asta o sa fie rau pentru voi si relatia voastra, invata sa mai ignori, mai ales in real...asa edaca e gelos. Oricum, tu ca fata ar trebui sa stii, ca o fata care vorbeste cu multi baieti sau cu baieti in general daca are iubit sau dupa o despartire, are o denumire nu prea frumoasa...Ma bucur ca te-am ajutat. Sa ai grija de tine si relatie.

| Georgiana871 a răspuns (pentru Ioana6905):

Uite id-ul meu de Discord : Georgiana#8286

| Ioana6905 explică (pentru Georgiana871):

Te-am adaugat