| INeverStopLovingU a întrebat:

:* Am fost de cateva zile cu niste prieteni la bunicii cuiva, si m-am cam indragostit. Vreau sa imi dau seama daca baiatul respectiv ma place sau nu..pentru ca nu pot sa imi dau seama nici cum. Uneori imi da senzatia ca ma place, alteori ca ma ignora chiar. Cand ne uitam seara la filme, mereu ma tinea de mana, apoi imi lua si cealalta mana si ne tineam incontinuu. Voi ce ziceti? Peste cateva saptamani ne vedem din nou, si chiar as vrea sa stiu ce simte.
Fundita happy

Răspuns Câştigător
| mariucakatinca a răspuns:

Cu tinutul de maini...e un semn clar! E un gest romantic! Dar poate fi si un gest de prietenie, dar mai mult de LOVE! Uneori se intampla sa ni se para ca baietii nu ne baga in seama! NU TE INGRIJORA! Pur si simplu un baiat nu sta chiar in fiecare moment cu ochii la fetele care le iubesc! Se mai gaseste cate un baiat timid caruia ii este rusine sa spuna fetei ceea ce simte. Eu zic sa va uitati la un film domantic si poate va prinde putin curaj si va spune ceea ce are de spus!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla la film, baiatul prinde mai mult curaj, fara insa a conta prea mult ce fata tine de mana. Peste cateva saptamani, daca nu cumva va fi deja tarziu, incearca sa vedeti mai multe fime, poate-i vine si mintea la cap si se va hotara intr-un fel sau altul.

| Yhugato a răspuns:

Discuta cu el, incearca sa abordezi un alt subiect legat de asta, iar asa apropie-te de intrebarea ta,"Ma placi?" si doar atunci vei sti!

| Geezgirl a răspuns:

Intreaba-l!

| secret093 a răspuns:

Poarta o discutie cu el prin care sa ii spui ca il placi si apoi vezi ce va zice big grin

| haisanu a răspuns:

Simplu.Intreaba-l ce parere are despre tine si daca te vede mai mult decat ca pe o prietena.Stiu ca -poate- iti e rusine sau crezi ca nu e cea mai buna alegere, dar crede-ma, sa vorbiti deschis despre asta e cel mai bun lucru. Sper sa-ti impartaseasca sentimentele, byebig grin

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Asigura-te mai intai ca nu e implicat intr-o relatie! Daca este, las-o balta, sa nu ai tu probleme apoi.dar daca nu e.vb cu el baga-te putin in seama planifica o intalnire..in parc sau poate chiar el te va chema la suc..nu poti sa stii ce simte pentru ca probabil doar ii place de tine cum si tie de el..nu e dragoste sau cv mai mult asta te asigur! Asa si dupa vreo 2 intalniri maxim il intrebi ce are de gand cu voi doi..ca sa nu fii dezamagita mai incolo si sa suferi! Rezolva totul cat de repede ca timpu nu sta in loc si nu lasa treaba nerezolvata.fa tu primul pas ca de aia au fost femeile inventate..sa preia initiativawinking