| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Am fost impreuna cu fostul iubit impreuna de 3 ani si cateva luni pana l-am surprins ca se uita la alte femei dezbracate pe internet si la altele pe Instagram si pe tik tok in sensul obsesiv, doar asta avea la istoric ca un obsedat de femei si am discutat cu el, ne-am certat urat. Se si masturba la ele si mi-a spus ca lui ii plac femeile acelea ca arata bine si ca eu nu arat ca ele. Normal ca m-am despartit de dansul pentru ca nu e normal sa iti placa de altele cand ai iubita si asta nu e dovada de iubire si incredere.Mi-a zis ca asta nu e motiv de despartire, pentru ca e atras sexual de ele. Cum sa zica ca ma iubeste dar e atras de alte femei? Eu am avut ochi doar pentru el mereu. Si acum vrea sa ne impacam insa nu-l mai vreau, toata iubirea si sentimentele pentru el mi s-au dus dupa faza asta. Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare așa big deal că e atras de altele cât timp nu dă curs acestei atracții dar are o atitudine de rahat pentru cum a pus lucrurile și că ți-a zis că tunu ești frumoasă ca ele, așa că dă-i pace.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Pai daca nu sunt. Ce, mai bine sa minta sa zic ca nu sunt? Ideea e ca nu trebuie sa le gaseasca pe altele atractive daca ma iubeste pe mine.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o gândire stupidă laughing) Dacă una arată bine normal că o să fie atras de ea, doar n-o să-i piară interesu pentru toate fetele că e cu tine, normal e să nu dea curs atracției

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

De unde vine vorba ca atunci cand esti intr-o relatie ai ochi doar pentru partener, adica e normal sa fiu cu un baiat si sa imi placa de alti baieti, sa am interes pentru alti baieti (pentru ca, citez, "nu o sa-i piara interesul") atunci pentru ce as sta in relatia cu el? Cand sunt singura pot fi atrasa de toti baietii si imi poate place de toti, dar tocmai aia e diferenta cand ai pe cineva, sa il vezi doar pe el, nu sa mai ai interes pentru altii.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, continuă să visezi

| aditimus a răspuns:

Move on.
Next.

| HandaSei a răspuns:

1. Asta nu-i categoria potrivită!

2. Ai plăcea frumusețea fizică a altor persoane nu înseamnă neapărat că automat are și sentimente sau ceva pentru ele, este o diferență destul de clară între cele două, iar dacă un cuplu chiar are o relație sinceră și deschisă, atunci asta nu ar trebui să fie o problemă atât de gravă...

| anonim_4396 explică (pentru HandaSei):

Nu e asa cand iubesti pe cineva nu exista sa iti mai placa de altcineva. Cine a zis ca are sentimente de iubire pentru ele? Are sentimente de atractie, de placere fizica si sexuala daca ai sentimente pentru o fata nu exista sa iti placa de altele